wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Nietypowe objawy groźnych chorób

123RF
04.07.2013
Ludzki organizm to skomplikowany mechanizm, najczęściej działający bez zarzutu. A kiedy coś w nim szwankuje, wysyła sygnały, co i gdzie należy naprawić, wyleczyć. Istnieją jednak chorobowe objawy, które mogą mylić i nie od razu naprowadzają nas na ślad właściwej dolegliwości. 
 
Masz chrypkę? To może być refluks
Najczęściej dolegliwości w gardle kojarzymy z chorobami górnych dróg oddechowych. Ale może okazać się, że za często pojawiającą się, głównie rano, chrypkę wcale nie odpowiadają niedomagające struny głosowe, a choroba refluksowa. Polega ona na cofaniu się kwaśnej treści żołądka do przełyku, występuje przy rozluźnieniu m.in. mięśnia zwieracza dolnego przełyku. Badania wykazały, że aż u 78 proc. chorych z przewlekłą chrypką to właśnie refluks może być czynnikiem wywołującym objawy.
 
Drażniące soki żołądkowe dostają się do wrażliwego gardła, w którym układ pokarmowy oraz oddechowy łączą się. Na atak żrącą substancją osłabiona krtań może reagować również kaszlem, bólem gardła, czy nawet zapaleniem, mogą pojawić się problemy z połykaniem czy napadowe skurcze. Więc choć dolegliwości wyglądają jak „gardłowa sprawa”, ich prawdziwą przyczyną są problemy gastryczne. Jeżeli oprócz przewlekłej chrypki zauważymy u siebie zgagę czy puste odbijanie, warto zasięgnąć porady lekarza gastrologa. 
 
Kiedy choruje cera – odwiedź dentystę
Piękna, gładka i zdrowa cera to marzenie wielu z nas. A co zrobić, jeśli mimo pielęgnacji specjalistycznymi, nierzadko drogimi kosmetykami, na naszej twarzy pojawiają się wypryski? Proponujemy wizytę u stomatologa. Okazuje się bowiem, że bardzo często nieestetyczne krosty związane są nie z problemami dermatologicznymi, a ze złym stanem naszego uzębienia. 
 
Zepsuty ząb jest siedliskiem bakterii. Przez układ krwionośny mogą się one rozprzestrzeniać po całym organizmie, wywołując różne dolegliwości, m.in. pryszcze. Systematyczna kontrola u dentysty jest bardzo potrzebna, bowiem powodujące stany zapalne drobnoustroje mogą gnieździć się nawet w zębach, które już nie bolą, ale wymagają natychmiastowego leczenia. Są one najprawdopodobniej martwe (stąd brak dolegliwości), ale nadal groźne. Bakterie beztlenowe właśnie tam się rozmnażają i przedostają do ustroju przez ukrwione kości szczęk. 
 
Szpecące zmiany na skórze będące skutkiem chorób zębów, a nie zmian łojotokowych czy hormonalnych, występują najczęściej w okolicach ust i na brodzie. 
 
1 2
REKOMENDACJA
2016-07-14 11:54:14
~kawa

Też miałem trądzik dobre 4 lata do momentu kiedy nie zdobyłam tabletek IQFACE one są po prostu niesamowita!! Trądzik był naprawdę intensywny, ale po 1 tygodniu zobaczyłem niewyobrażalne efekty a po trzech miesiącach stosowania prawie całkowicie znikł . Wiem że w to ciężko uwierzyć, ale próbowałam już naprawdę czasem bardzo drogich środków i nic a tu tak niespodzianka.

2015-02-12 21:15:50
~STORCZYK

Mi siostra poleciła tabletki IQFACE bo żadne domowe sposoby mi już nie pomagały i muszę przyznać, że to był strzał w dziesiątkę, bo dziś moja twarz jest naprawdę nie do poznania.

2014-11-05 11:10:25
~beata

Nadwaga wiąże się z licznymi problemami zdrowotnymi :choroby serca, cukrzyca, miażdżyca, zawały itd. Ludzie sobie sprawy z tego nie zdają a potem jest już za późno! Trzeba zmienić nawyki żywieniowe i zacząć się regularnie i zdrowo odżywiać! Pokaż że ty też schudniesz z naszą pomocą. Uwierz w to! Polecam zdrowe, smaczne odchudzanie, bez głodowania i bez efektu jo-jo. idealnafigura.com/gberes

2013-12-26 18:36:08
~kamila21

Podobno nawet od 20%-40% dorosłej populacji odczuwa zgagę.Tak dane są na stronie http://www.chorobarefluksowa.net/co -to-jest-choroba-refluksowa-przelyk u/ czyli jak widać profilaktyka zdrowotna jeśli chodzi o to schorzenie trochę zawodzi.

2013-07-10 11:16:24
~kod z jakiego obrazka

Nie, a co ?

2013-07-10 09:38:31
~Asia

Jaka powinna być zdrowa dieta ? dziś znam odpowiedź na to pytanie. Ta historia przypomina mi moje problemy, które miałam 2 lata temu. Nie poradziła bym sobie gdyby nie pomoc pewnego Centrum Redukcji Wagi które pomógło mi zrzucić 23 kg i nauczyło zdrowych nawyków jak się odżywiać w prosty domowy sposób zmieniło moje życie kalorie-zdrowia.pl tak mogę nazwać tą dietę. Wszystkim gorąco polecam.

2013-07-07 17:41:07
~Almer

Człowiek po 40-tce to jak auto po 10 latach eksploatacji. Jak zacznie się sypać to wszystko po kolei.

2013-07-07 17:35:12
~pomocy

Apeluję do wszystkich o pomoc potrzebuję jak najszybciej 50000zł na spłatę domu który zajął komornik. Straciłem pracę jestem w katastrofalnej sytuacji jestem bez środków do życia błagam was pomóżcie mi!! 19 1090 1258 0000 0001 2083 3562 chociaż o drobne kwoty muszę mieć te pieniądze jak najszybciej muszę je dać komornikowi. jeśli macie pytania odnośnie szczegółów to piszcie maciej.lorek@onet.pl błagam pomocy!

2013-07-07 15:58:27
~Andrej

Wiecie co poprawia zdrowe samopoczucie i radość/ Pieniadze! Wygrywam obecnie ponad 20000zł w miesiąc w systemie z strony: bogaty-typy.pl i wszystkie choroby, dolegliwości mi odeszły/ Kasa czyli stabilizacja finansowa daje życie ... Pozdrawiam serdecznie

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.