wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Czy można uzależnić się od słodyczy?

21.05.2009

Nie potrafisz przeżyć dnia bez sięgnięcia po słodką przekąskę, a kiedy Ci smutno sam zjadasz całą tabliczkę czekolady? Słodka nagroda za ciężką pracę i batonik kilka minut po godzinie 10, bo właśnie poczułeś nieodpartą chęć na coś słodkiego. Czy to już uzależnienie?

Jedzenie słodyczy to najprostszy i najszybszy sposób na poprawę nastroju. Cukier zawarty w słodyczach sprawia, że w organizmie zaczyna wydzielać się serotonina – hormon, który odpowiada za nasz dobry nastrój, stan szczęścia i spokoju. Pokusa jest zatem wielka…Słodkie uzależnienie
Mechanizm uzależnienia od słodyczy jest dokładnie taki sam, jak ten, działający w przypadku innych uzależnień. Organizm zaczyna kojarzyć bodziec (w tym wypadku cukier) z reakcją (uczucie przyjemności). Nasz mózg zapamiętuje te odczucia i w wypadku, kiedy pojawiają się w naszym życiu negatywne emocje, stres i napięcie organizm reaguje i szuka czynnika, który spowoduje, że znowu „świat stanie się lepszy”.

Każde uzależnienie jest rodzajem zniewolenia. Człowiek uzależniony od słodyczy zaczyna cały swój świat podporządkowywać „zjedzeniu batonika” – dopóki nie zje czegoś słodkiego, jest niespokojny, podenerwowany, nie może znaleźć sobie miejsca, ani tym bardziej skupić się na pracy.

1 2 3 4 5 6
REKOMENDACJA
2012-10-16 12:44:33
~kanna

Zawsze starałam się zdrowo odżywiać, ćwiczyć, a to gwarantowało mi płaski brzuch. Jednak i tak w związku z moim trybem pracy miałam duży problem z rosnącą wagą i chociaż dużo czytałam nie miałam czasu na wprowadzenie wszystkich zaleceń w życie. Jednak udało mi się trafić do centrum zdrowej diety ( dietywellness.pl) gdzie pokazano mi ze zdrowe odżywianie nie musi być trudne i można je dostosować do każdych warunków i dziś nie mam już problemu z kontrola swojej wag

2010-02-19 11:15:17
~seba

To działa: Doładowania do wszystkich sieci!! (Heyah, Orange, Sami-Swoi, Era, Plus, Play, Tak Tak, 36-6) Po prostu: Wyślij darmowego SMSa o treści: UPJ my4772856 (UPJ koniecznie napisz DRUKOWANYMI LITERAMI i nie zapomnij o spacji !!!) pod numer 7668. Gotowe! Wkrótce po przyjdzie ci sms z kodem który musisz wpisać po odpowiednich znakach lub zadzwonić na numer (to zależy w jakiej sieci) np. w plusie dzwonimy na 5555(lub coś podobnego) i prosi o wpisanie kodu !! wpisujemy ten co nam przy

2009-05-21 19:40:24
~Irisha

Mi pomagają owocowe herbatki - gdy mam ochotę na coś słodkiego, parzę sobie jakąś pyszną herbatę. Tak samo smaczne, a o ile zdrowsze i mniej kaloryczne.

2009-05-21 18:38:24
~maja

rzuciłam papierosy, ale w zamian sięgam po słodycze zwłaszcza wieczorem przy oglądaniu tv.Zamieniłam jeden nałóg na drugi.

2009-05-21 18:15:39
~Anna

Spróbujcie wild west jerky .Szczególnie smak teriyaki pozwolił mi wyeliminować słodycze z diety moich dzieci. Polecam. Mozna kupic na stronie lub allegro. Mało kalorii a duzo białka i mam swiadomośc ,że dzieci jedza coś pozywnego

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.