wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Wirtualny Poradnik

Jak przekonać młodzież do zdrowej diety? Seksem?

123rf
13.09.2013

PAP

Bez straszenia i zakazów, za to pokazując zależności pomiędzy zdrową dietą, a atrakcyjnością fizyczną i seksualnością - tak chcą przekonać nastolatków do zdrowego odżywiania dietetycy.

Zdrowa dieta dobrze wpływa na nasz zapach i atrakcyjność – w ten m.in. sposób dietetycy chcą przekonywać młodzież szkolną do zdrowego odżywiania się. To założenia ruszającego właśnie programu badawczo-edukacyjnego „Mądre żywienie – Zdrowe pokolenie”.
Jego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Dietetyki (PTD) a partnerem merytorycznym Wydział o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie.


Bianca-Beata Kotoro, psycholog i ekspert PTD zwraca uwagę na to, że często popełnianym błędem jest przekonywanie młodych ludzi do zdrowego stylu życia i zdrowego odżywania się ze względu na odległe konsekwencje.


- Młody człowiek żyje tu i teraz, dlatego mówienie mu „Będziesz w przyszłości zdrowy, pracujesz teraz na swoją przyszłość” jest absurdalne. Dla takiego człowieka perspektywą czasową jest tydzień. On nie myśli o zdrowiu, o tym, czy będzie miał nowotwór w wieku 50 lat. Dla niego jest to abstrakcja – tłumaczy.


Dlatego w ramach programu „Mądre żywienie – Zdrowe pokolenie” młodzi dietetycy będą przekonywać nastolatki do zdrowego odżywiania się w inny sposób, bez straszenia i zakazów.


Mówienie o seksie daje efekty
Według Kotoro, która będzie prowadziła szkolenia dla młodych dietetyków, znacznie lepsze efekty można uzyskać, gdy uświadomimy młodym ludziom, że zdrowa dieta wpływa korzystnie np. na zapach naszego ciała, naszą atrakcyjność fizyczną oraz seksualność.

 

 

1 2 3
REKOMENDACJA
2013-09-17 08:27:58
~waldek

Myślę, ze przez żołądek w ciąże nie zajdzie a sperma jest pożywna i mało kaloryczna.

2013-09-17 08:18:31
~an

Partnerem startegicznym jest.... :))) absurd totalny w kontekście zdrowego żywienia!

2013-09-16 16:48:38
~Zdrowie

wejdź i poczytaj ;) www.zdrowierodzinki.pl

2013-09-15 23:50:37
~SimoneBB

Jeśli wydaje Ci się lub myślisz że coś w tym jest to znaczy tak naprawdę że się mylisz. Bo oto chodzi by społeczeństwo było mądre ale na swój sposób. Dziś nie możesz być nawet pewien czy Ja to Ja czy dzieciak który pisze na zlecenie za 0,001Eurcenta. Dzieci muszą się rodzić dla podatków jak bateryjki dla robotów z filmów SF. Nie ważne jak przekonasz liczy się efekt. Dzisiaj Promujemy na Dietę.

2013-09-15 23:46:56
~Iza

Na otyłość najlepsze są ćwiczenia i odpowiednie podejście do życia:) Polecam niezastąpiony wg mnie blog: twoja-talia.blogspot.com Dzięki niemu pozbyłam się aż 4,5 cm w pasie i po 2 cm w udach:) Życie znowu nabrało sensu:)

2013-09-15 23:36:40
~weu

Mleko i jego przetwory NIE stanowią ważnych źródeł wapnia. A przyczyna złego odżywiania jest tradycja.

2013-09-15 23:35:10
~RR

ŻAŁOSNE WYPOCINY NAWIEDZONEJ AUTORKI

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.