wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Odchudzanie w czasie ciąży

26.05.2009

Baby boom widać ostatnimi czasy nie tylko wśród gwiazd. Coraz więcej kobiet w ciąży obserwować możemy także na ulicach polskich miast. Niestety, kobiety te z każdej strony atakowane są wizerunkami pięknych, zadbanych i szczupłych przyszłych matek! I tak właśnie rodzi się pregoreksja.

W stanie błogosławionym
O właściwą dietę kobieta powinna dbać zawsze. Nie tylko w ciąży. Jednak szczególna odpowiedzialność za nowe życie sprawia, że przyszła matka na kilka miesięcy przed poczęciem powinna pomyśleć o zdrowiu swojego potomstwa i zadbać o to, w jej diecie nie brakowało niezbędnych do prawidłowego rozwoju dziecka witamin i mikroelementów.Kobieta w ciąży wcale nie musi jeść za dwoje. To nie ilość zjedzonego pokarmu się liczy, ale jego jakość. Dieta kobiety w ciąży musi zapewnić organizmowi matki i dziecka wszystkie konieczne składniki.

Zbędne kilogramy?
W samej idei tego, by nie przytyć za bardzo ciąży, nie ma niczego złego. Kobieta w stanie błogosławionym powinna kontrolować swoją wagę. Przybieranie na wadze w tym czasie to znak, że wszystko rozwija się prawidłowo i zgodnie z naturą. W ciągu całej ciąży, czyli przez 9 miesięcy kobieta powinna przytyć ok. 12 – 13 kg (dużo zależy tu od indywidualnych predyspozycji organizmu). Można się zacząć poważnie niepokoić, kiedy kobieta zaczyna tyć ponad 5 kg w ciągu miesiąca.

1 2 3
REKOMENDACJA
2018-04-11 15:57:01
~Ola

Ja w ciąży się nie odchudzałam, ale po już podjęłam próbę. Zaczęłam trzymać dietę i brać Calominal. Niestety z wyborem suplementu nie trafiłam zbyt dobrze - ten preparat zamiast mi pomóc spowodował silne zaparcia :(

2014-10-28 17:42:07
~~limonka

odchudzanie w ciazy to glupota! trzeba dbac zeby dostarczac dziecku wszytskich waznych skladnikow odzywczych i witamin, bo zdrowie dziecka w tym czasie jest najwazniejsze! a na odchudzanie przyjdzie pora po porodzie! oczywiscie nie ma co przesadzac w druga strone, bo otylosc tez nie jest wskazana, dlatego w ciazyzeby duzo nie przytyc chodzilam na basen,bralam wtedy probiotyki Lactovaginal, zeby nie zlapac infekcji pochwy po basenowej...

2012-10-16 12:42:37
~kanna

Zdrowa dieta to jedno, a wsparcie psychiczne to drugie. Ja otrzymałam i jedno i drugie. Pewnego dnia trafiłam na fajnego konsultanta wellness (dietywellness.pl), który poradził sobie z moją nadwagą w kilka tygodni. Schudłam 11 kg i to praktycznie bez wyrzeczeń ale znam ten problem braku motywacji i systematyczności.

2009-05-28 09:32:32
~tysi

a jak nie mieć rozciągniętej skóry na brzuchu i zachować jędrne piersi? hmm?

2009-05-27 09:44:30
~JOLA

Jeszcze chcę wujaśnić, że nie odchudzałam się tak wyszło. Lekarka była zadowlona i nie robiła z tego żadnego problemu. Syn zjadał mój tłuszczyk. Na dowód mam nadal karte ciąży z całym opisem wyników to informacja dla niedowiarków.

2009-05-27 09:41:46
~JOLA

A Ja przytyłam 1.5 kg. Syn ważył 3.950. Ale waga wyjściowa była 83 kg. Odżywiałam się bardzo dobrze ale to nie znaczy że żarłamjak słoń. dużow owoców, nabiału, warzyw. regularnie bez podjadania. Wyniki były super. Zero słodkiego nawet nauczyłam się pić herbate bez cukru i mimo, że minęło już 26 lat od urodzenia syna nawyk pozostał. Dużo pływałam i chodziłam. Czułam się super. Po wyjściu ze szpitala ważyłam 7kg mniej niż na pozcątku ciąży. To nie było odchu

2009-05-27 09:28:56
~ja

Koko to wspaniale, że Twoja kobieta ma tak wspaniałego faceta...tylko pozazdrościć......niewielu jest takich jak Ty

2009-05-27 09:07:22
~Sija

W czasie wszystkich trzech ciąży tyłam od 14 do 17kg. Natomiast same porody bezpośrednio "odejmowały" mi 8kg (waga dziecka + wody + wielki wysiłek). Potem karmienie piersią. Mimo że jadłam więcej niż mąż, po trzech miesiącach wszystkie kości mi sterczały. Jestem szczupła do dzisiaj i jedyną pamiątką pozostałą po ciążowej "szerokości" jest nadmiar skóry na brzuchu. Zresztą uważam, że każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na ciążowe hormony.

2009-05-27 08:57:37
~koko

A moja Pani w ciąży przytyła najmarniej 30 kg, i co w związku z tym ??? Urodziła prześliczna córeczkę, zdrową i radosną. Jeśli te 30 kg jest ceną za zdrowe, radosne i żywe dziecko to ja uważam że to żadna cena. Kilogramów po ciążowych pomimo upływu roku jeszcze nie zgubiła ale dla mnie jest najpiękniejszą kobietą świata i mamy wspaniałą córkę, czego i Wam wszystkim życzę.

2009-05-27 08:52:23
~AA

Co to jest baby boom? Baby - jeszcze rozumiem, ale boom????????????????????

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.