wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Prostata - kiedy trzeba iść do urologa

123rf
09.10.2013

Jeśli zauważysz u siebie a może zwróci na nie uwagę twoja partnerka któreś z poniższych dolegliwości, musisz koniecznie iść do urologa. Nie bagatelizuj tego, gdy jesteś młody myśląc: prostata? To problem starszych!

Możesz mieć bowiem zapalenie tego gruczołu. To najczęstsze schorzenie narządów płciowych wśród mężczyzn między 20. a 50. rokiem życia. Z kolei przerost prostaty rzeczywiście zazwyczaj występuje częściej z wiekiem, począwszy od 40. roku życia.

 

Specjaliści są zdania, że ten proces może być wynikiem zmian w równowadze hormonalnej  lub efektem starzenia.


Z kolei bakteryjne zapalenie prostaty jest procesem zapalnym, który zarówno może rozwijać się u nastolatków, jak i u osób starszych. Zazwyczaj, zanim dojdzie do zaostrzenia choroby, organizm wysyła znaki ostrzegawcze.

Problemy z erekcją
Problemy z erekcją mogą świadczyć o wielu chorobach, m.in. o problemach z układem krwionośnym, ale bardzo często są objawem przerostu prostaty.


Nie jest z kolei mitem, że częste uprawianie seksu (z wytryskiem) zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty. Warto korzystać z tej przyjemnej formy profilaktyki.

Po kropelce
Masz kłopoty z oddawaniem moczu? Sikasz po kropelce i do tego jest to bolesne? Może to być spowodowane zwężeniem, z powodu przerostu prostaty, moczowodu.


Stan zapalny prostaty sprawia też, że staje się ona bardzo wrażliwa. Boleć może siadanie, ubieranie bielizny czy spodni, a nawet łagodny dotyk.

 

Jeśli co chwilę musisz biegać do toalety, sikasz małymi porcjami i masz uczucie, że „ciągle ci się chce”, nawet chwilę po wyjściu z wc – może to także świadczyć o zapaleniu lub przeroście gruczołu krokowego.

 

Takie objawy mogą występować też przy zapaleniu pęcherza moczowego.

Pełny pęcherz
Nie jest też dobrze, jeśli z kolei masz uczucie pełnego pęcherza, a nie możesz z siebie wydusić ani jednej kropelki moczu – do tego czujesz silny ból w stwardniałym podbrzuszu.


Kłopoty z tym męskim gruczołem może też sygnalizować pieczenie penisa po oddaniu moczu. Objaw ten wskazuje za zakażenie dróg moczowych, które często są albo przyczyną, albo już skutkiem zapalenia prostaty.


Wstawanie w nocy
Kłopoty z chorym męskim gruczołem są też jedną z częstszych przyczyn nykturii, czyli przymusu budzenia się w nocy, aby udać się do toalety.


Nie należy bagatelizować także tzw. wędrujących bólów w dole pleców, a nudności , zawroty głowy i senność występują wówczas, gdy zastój moczu doprowadzi do uszkodzenia nerek.
 

REKOMENDACJA
2018-10-11 21:10:37
~Witold

Ja zdecydowałe,się na IQman i to było to czego potrzebowałem.Erekcja od razu znacznie mocniejsza wzwód dłuższy czego więcej można wymagać od takich tabletek.

2018-07-22 13:43:38
~Antek

Dla mnie nie ma lepszych tabletek jeżeli chodzi o poprawę erekcji niż IQman .Działaja tak jak trzeba i na to co trzeba.A najważniejsze jest to że nie powodują żadnych skutków ubocznych.

2018-07-13 18:32:43
~Antoni

Jak dla mnie IQman jest obecnie najskuteczniejszym środkem wspomagającym potencję, jaki obecnie mozna kupić, U mnie reakcja organizmu, że tak napisze rewelacyjne

2018-03-13 18:50:39
~Julian

Zdecydowałem się na zastosowanie tabletek IQMAN.Na początku podchudziem do nich dość sceptycznie ale efekty przerosły moje oczekiwania.Problemy z erekcja zniknęły.Teraz jest wszystko tak jak powinno być a ja na nowo mogę czerpać przyjemność z seksu.

2018-02-25 21:28:05
~Filip

Zdecydowane tak i ogromny plus dla IQMAN.Dobrze że te tabletki tak szybko poskutkowały bo nie miałem ochoty udawać się do lekarza.

2018-02-14 17:39:15
~Bartek

Zdecydowanie polecam IQman. Z własnego doświadczenia wiem, że ten suplement diety potrafi czynić cuda. Regularne stosowanie, zmiana diety, sport i efekty przyjdą same

2018-02-08 19:39:22
~Adrian

Z tego co masz obecnie dostępne na rynku to zdecydowanie IQman uważam, za najlepsze rozwiązanie problemów z potencją.W każdym razie ja jestem bardzo zadowolony z efektów

2017-11-03 21:35:18
~Klarens

Jak dla mnie IQMAN to obecnie na rynku najlepszy środek wspomagający erekcję. Nie ma nic lepszego, skuteczniejszego i do tego opartego na naturalnych skłanokach... a długo sprawdzęłm i szukałem przed zakupem

2017-10-10 21:31:33
~Maciek

Zdecydowanie polecam wszystkim tabletki IQman. Dzialaja cuda! Jak po viagrze. Nie dosc ze sztywny to ciagle gotowy do dzialania. Moja dziewczyna pieje z zachwytu. Przede wszystkim dlatego ze skonczyly sie problemy z opadaniem w trakcie. No i w koncu ona tez jest w siodmym niebie!

2017-08-22 21:10:07
~Nadia

Mój mąż natomiast wybrał IQman. Z tego co czytałam opinia na forach, jak wspólnie czytaliśmy o tego rodzaku środkach, to ma on bardzo pozytywne opinie

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.