wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Prostata - kiedy trzeba iść do urologa

123rf
09.10.2013

Jeśli zauważysz u siebie a może zwróci na nie uwagę twoja partnerka któreś z poniższych dolegliwości, musisz koniecznie iść do urologa. Nie bagatelizuj tego, gdy jesteś młody myśląc: prostata? To problem starszych!

Możesz mieć bowiem zapalenie tego gruczołu. To najczęstsze schorzenie narządów płciowych wśród mężczyzn między 20. a 50. rokiem życia. Z kolei przerost prostaty rzeczywiście zazwyczaj występuje częściej z wiekiem, począwszy od 40. roku życia.

 

Specjaliści są zdania, że ten proces może być wynikiem zmian w równowadze hormonalnej  lub efektem starzenia.


Z kolei bakteryjne zapalenie prostaty jest procesem zapalnym, który zarówno może rozwijać się u nastolatków, jak i u osób starszych. Zazwyczaj, zanim dojdzie do zaostrzenia choroby, organizm wysyła znaki ostrzegawcze.

Problemy z erekcją
Problemy z erekcją mogą świadczyć o wielu chorobach, m.in. o problemach z układem krwionośnym, ale bardzo często są objawem przerostu prostaty.


Nie jest z kolei mitem, że częste uprawianie seksu (z wytryskiem) zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty. Warto korzystać z tej przyjemnej formy profilaktyki.

Po kropelce
Masz kłopoty z oddawaniem moczu? Sikasz po kropelce i do tego jest to bolesne? Może to być spowodowane zwężeniem, z powodu przerostu prostaty, moczowodu.


Stan zapalny prostaty sprawia też, że staje się ona bardzo wrażliwa. Boleć może siadanie, ubieranie bielizny czy spodni, a nawet łagodny dotyk.

 

Jeśli co chwilę musisz biegać do toalety, sikasz małymi porcjami i masz uczucie, że „ciągle ci się chce”, nawet chwilę po wyjściu z wc – może to także świadczyć o zapaleniu lub przeroście gruczołu krokowego.

 

Takie objawy mogą występować też przy zapaleniu pęcherza moczowego.

Pełny pęcherz
Nie jest też dobrze, jeśli z kolei masz uczucie pełnego pęcherza, a nie możesz z siebie wydusić ani jednej kropelki moczu – do tego czujesz silny ból w stwardniałym podbrzuszu.


Kłopoty z tym męskim gruczołem może też sygnalizować pieczenie penisa po oddaniu moczu. Objaw ten wskazuje za zakażenie dróg moczowych, które często są albo przyczyną, albo już skutkiem zapalenia prostaty.


Wstawanie w nocy
Kłopoty z chorym męskim gruczołem są też jedną z częstszych przyczyn nykturii, czyli przymusu budzenia się w nocy, aby udać się do toalety.


Nie należy bagatelizować także tzw. wędrujących bólów w dole pleców, a nudności , zawroty głowy i senność występują wówczas, gdy zastój moczu doprowadzi do uszkodzenia nerek.
 

REKOMENDACJA
2017-08-22 21:10:07
~Nadia

Mój mąż natomiast wybrał IQman. Z tego co czytałam opinia na forach, jak wspólnie czytaliśmy o tego rodzaku środkach, to ma on bardzo pozytywne opinie

2017-06-22 21:18:57
~Waldek

Ja też stosowałem iqman i jestem bardzo zadowolony z efekt ów jakie uzyskałem. Dzisiaj wiem, że to iż wybrałem ten środek był bardzo dobrym rozwiązaniem

2016-10-05 11:38:16
~ojciec

Problemy z osiągnięciem erekcji mogą być wywołane różnymi czynnikami. W moim przypadku stres i złe odżywianie były głównymi przyczynami. Udało mi się wrócić do formy dzięki stosowaniu suplementu Permen King.

2016-07-04 20:33:22
~gabryiel

U mnie efekt rewelacyjny, po 3 miesiacach zero problemów z erekcją, IQman jest super skuteczny

2016-06-09 20:54:42
~Grzegorz

Uczucie potrzeby nagłego oddania moczu,podczas gdy w toalecie oddajesz tylko kilka kropel czy wyciekanie moczu z cewki moczowej, kłopoty łóżkowe to tylko kilka z przyczyn dolegliwości prostaty, która dzięki tabletkom prostamin pozwala nam normalnie funkcjonować i powrócić do niekłopotliwego życia. Polecam osobom szczególnie narażonym na prostate ale i tym, którzy z nią się zmagają.

2015-04-20 17:01:43
~Damian

Bez obaw !!! mam 28 lat , na 10 objawów potwierdzających problemy z prostatą ja zauważałem u siebie 7. Prędko udałem sie do lekarza i okazało się że objawy nie są aż tak poważne jak myślałem . Przepisano mi tabletki sterko , brałem je 1-1,5 miesiąca i dolegliwości ustąpiły . Ale przynajmniej jestem spokojny . Panowie trochę odwagi i wiary .

2014-03-30 20:36:03
~tony

no to pora także na wizytę w aptece po prostaceum...

2013-10-14 03:34:27
~Kuba

zdjecie jakiegos zboka bez majtek

2013-10-14 03:33:03
~Kuba

Dlaczego moja opinia zostala usunieta?

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.