wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Słaby punkt silnej płci

03.06.2009

Chociaż mężczyźni często cierpią w milczeniu, nie przyznając się do tego przed resztą świata, choroby ich nie omijają. Warto poznać główne zagrożenia, jakie mogą trafić w słabe punkty silnej płci.


Jedną z częstszych chorób męskich narządów płciowych są choroby zapalne. Ostre zapalenie cewki moczowej to choroba przenoszona głównie drogą płciową, jednak wywołać ją mogą również bakterie, wisury, a także uszkodzenie mechaniczne. Jej oznaką jest przede wszystkim ból oraz pieczenie odczuwane w trakcie oddawania moczu. Wówczas ujście cewki jest obrzęknięte i czerwone, wydziela się ropa. W leczeniu przeważnie stosuje się antybiotyki..

Inną chorobą jest zapalenie stercza prostaty. Objawem tego schorzenia jest ból w kroczu, częste oddawanie moczu, a także pieczenie. Ból można łagodzić poprzez nagrzewanie krocza, natomiast lekarz przypisuje środki rozkurczowe, przeciwbólowe, a także antybiotyki. Czasem zapalenie cewki lub stercza dotyka także najądrze i jądro. Wówczas chory odczuwa mocny ból tych narządów, a także gorączkę. Choroba ta może być powikłaniem świnki i mieć niezbezpieczne następstwa jak np. bezpłodność. Z tego powodu, przy wykryciu objawów, należy zgłosić się jak najprędzej do lekarza.

Skręcenie jądra może przydarzyć się mężczyznom w każdym wieku, dotknąć może zarówno dojrzałych mężczyzn, jak i nastolatków czy młodych chłopców i niemowlęta. Symptomy są bardzo podobne do tych, jakie występują w przypadku zapalenia jądra: ból, obrzęk, wysoka temperatura, a nawet wymioty i nudności. Konsultacja z lekarzem powinna być jak najszybsza, gdyż następstwem tej choroby może być bezpłodność.

1 2 3
REKOMENDACJA
2009-06-19 00:01:50
~mark

http://www.3dwhite.pl/?clk=76b3424b be52d1f1085d251962372487

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.