wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Choroby intymne

08.06.2009

Na ogół kiedy słyszymy o chorobach przenoszonych drogą płciową, naszym pierwszym skojarzeniem jest wirus HIV. Nie jest on jednak jedynym zagrożeniem związanym z uprawianiem miłości.

Istnieje wiele innych chorób intymnych, przed którymi należy się zabezpieczać i warto znać ich objawy, aby w razie ich wystąpienia udać się do lekarza.

Jak to się dzieje?

Wirusy w bardzo łatwy sposób przedostają się poprzez podrażnioną błonę śluzową, wyściełającą narządy intymne zarówno mężczyzny (cewka moczowa), jak i kobiety (pochwa). Poprzez kontakt seksualny zarażamy się nie tylko wirusem HIV, czy chorobami „typowo” intymnymi, ale też innymi groźnymi chorobami, takimi jak zapalenie wątroby czy opryszczka.Kobiety są bardziej zagrożone chorobami intymnymi niż mężczyźni. Wynika to z budowy anatomicznej ich narządów płciowych, a także cyklicznych zmian hormonalnych jakim podlegają. Chociaż mechaniczne metody antykoncepcyjne (jak kapturek czy prezerwatywa) znacznie zmniejszają ryzyko zakażenia, najlepszym środkiem prewencyjnym jest uprawianie miłości z jednym tylko partnerem i wzajemne dochowywanie sobie wierności.

1 2 3
REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.