wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Odchudzanie. Na co dajesz się nabrać?

123rf
17.12.2013

Hellozdrowie.pl

Nie tylko nasza waga, ale i nastawienie do odchudzania skaczą jak zabawka jojo, w zależności od pory roku i aktualnych trendów. Z jednej strony coraz liczniejsze blogi i programy kulinarne kuszące trendem celebrowania posiłków, z drugiej nieśmiertelna ikona – superszczupła sylwetka.

Zanim zaczniesz obsesyjnie liczyć kalorie, sprawdź, czy twój plan na odchudzanie nie wynika z tego, że… dałeś się nabrać. W który z tych mitów wierzysz?


Odchudzanie - mit nr 1: „Każdy może być szczupły”.
Obecnie panoszy się bardzo silny mit: mit nieograniczonych możliwości. Możesz wszystko. Tylko od ciebie zależy, kim jesteś i jak wyglądasz. Tylko odważ się, spróbuj. Niemożliwe jest możliwe.

Nie chcę psuć pozytywnego nastroju i sprowadzać marzycieli na ziemię, ale choć w pełni popieram pozytywne spojrzenie na siebie i swoje możliwości, cóż zrobić: czasem niemożliwe jest po prostu… niemożliwe. Pewnie część z was chętnie byłaby wyższa. Albo niższa – i tacy się znajdą. Mimo to niewielu spędza miesiące, lata swojego życia, dążąc do osiągnięcia wymarzonego wzrostu. Potrafimy zaakceptować to, jakie jest nasze ciało wzdłuż. Za to wyżywamy się na tym, jakie jest wszerz, ulegając złudnemu poczuciu nieskończonych możliwości i totalnej kontroli. Czemuż jednak taką kontrolę mielibyśmy mieć?To, jakie są nasze ciała, zostało zaprogramowane w dużej mierze bez naszego udziału. Nasze ciała są wynikiem genetycznego dziedzictwa. I nawet jeśli będziemy stawać na głowie, pewnych ram nie przeskoczymy. Odchudzanie się będzie skuteczne tylko w pewnych granicach. Zanim więc sięgniemy po kolejną dietę, warto się zastanowić: czy zmiana, jaką planujemy, jest możliwa do osiągnięcia? Czy nasze ciało jest w stanie pod wpływem zmiany wagi zmienić się w idealny obraz, który mamy w głowie? Często poprzez dietę dążymy nie tylko do utraty kilogramów, ale też do tego, by nasze ciało przeszło metamorfozę i zaczęło wyglądać jak ciała gwiazd z kolorowych magazynów. Kiedy myślimy o efektach diety, nie myślimy o swoim ciele takim jak zwykle, tylko odrobinę cieńszym tu i ówdzie. Myślimy o Angelinie Jolie.

Dobrze jest wiedzieć, jaka jest nasza optymalna waga, jakie mamy naturalne predyspozycje, jaki kształt ma nasze ciało, jaką sylwetkę. Przyglądajmy się, jak bardzo nasze ciało przypomina ciała naszych rodziców, dziadków, rodzeństwa. Obserwujmy, jakie są granice zmian, którym możemy poddać nasze ciało i czego się możemy po nim spodziewać. Dopiero mając tę wiedzę, zacznijmy racjonalny plan „odchudzanie”.


Odchudzanie - mit nr 2: „Osoby szczupłe są zdrowsze”
Choć może się to wydawać dla wielu zaskakujące, tak naprawdę waga ciała NIE JEST wyznacznikiem zdrowia. Badania wykazały, iż pod względem poziomu cukru we krwi, poziomu cholesterolu czy ciśnienia osoby z nadwagą nie różnią się od osób szczupłych. To, czy wyniki osób badanych były w normie, nie zależało od tego, ile ważyły.

Okazało się również, iż u części osób szczupłych wykryto nadmiarowe otłuszczenie organów wewnętrznych. To charakterystyczne zwłaszcza dla osób, które kontrolują swoją wagę tylko i wyłącznie poprzez dietę, nie stosując żadnych ćwiczeń. Odchudzanie zastawia pułapki. Tacy „tłuści szczupli”, choć na pierwszy rzut oka imponują sylwetką, są narażeni na wiele chorób stereotypowo przypisywanych osobom z nadwagą.

1 2
REKOMENDACJA
2018-09-26 20:41:25
~Nicola

Ja stosowałam Foreverslim przez 3 miesiące.W tym czasie udało mi sie pozbyć 12 kilogramów zbędnej wagi. Może nie mam figury super modelki, ale jestem szczupła ito mi wystarczy

2018-04-11 15:47:16
~Karina

Ja dałam się nabrać na kompletnie nieskuteczny preparat, a w dodatku obarczony skutkami ubocznymi. Calominal, który stosowałam przez miesiąc nie tylko nie pomagał mi w odchudzaniu. Spowodował również uciążliwe zaparcia

2018-01-08 18:41:06
~Ulka

Moje zdanie jest troszkę inne.Bo dieta i ćwiczenia powinny być podstawą odchudzania ale cały proces można jeszcze wspomóc dobrymi tabletkami takimi jak Slimunox.U mnie właśnie połączenie diety ruchu i Slimunox dało znakomity efekt w postaci 13 kg mniej.

2018-01-04 10:42:06
~Krystian

Dla mnie walka z wysokim cholesterolem była priorytetem. Wiele aktywności fizycznej to ja nie mam i do tego ciężko mi się zmobilizować. Wziąłem się za to za dietę i dodałem właśnie ten preparat. Okazało się, że wystarczyło niespełna półtora miesiąca i mam cholesterol w normie!

2017-12-07 21:36:31
~Damian

Znakomicie poszło mi odchudzanie gdy połączyłem regularne marsze na bieżni, dietę z niskim poziomem węglowodanów prostych i Cardioslim. Schudłęm 9 kg a przy okazji udało się w końcu unormować cholesterol

2017-11-29 18:00:05
~Gabi

Ja akurat stosowałam Slimunox i jestem bardzo zadowolona z efektu jaki udało mi się osiągąć. W końcu trafiłam na środek jakiego potrzebowałam

2017-04-24 18:10:31
~Gaja

Jeżeli chodzi o Slimunox to tym tabletką mogę wystawić jak najlepsza opinie.Dla mnie nie ma nic lepszego na odchudzanie niż te tabletki.A jeśli mowa o wyniku to mi udało się schudnąć 15 kg .Również ważna jest informacja o tym żę po skończonej kuracji z Slimunox nie występuje efekt jo-jo.

2017-03-24 20:35:58
~Angelika

To jest dokładnie tak jak z dietą nie na każdego dana dieta działa.Slimunox ma tą przewagę że jest preparatem zarejestrowanym i przebadanym.A niestety trzeba powiedzieć szczerze żę ogromna większość preparatów sprzedawanych w Polsce to preparaty nie przebadane i nigdzie nie zgłaszane czyli sprzedawane nielegalnie.

2017-03-10 19:26:08
~Karolcia

Ostatnią dietę jaką stosowałam rozwaliłam mi metabolizm na drobne.Teraz jem pięć mniejszych posiłków do tego biorę Foreverslim.I po niespełna misiącu już schudłam pięc kilogramów.Jestem optymistycznie nastawiona i tym razem mi się uda.

2016-11-28 20:53:42
~Pelagia

Mi Foreverslim pomógł dopiero w momencie jak zmieniłam dietę .O wszem kilogramy spadały ale w ciągu dwóch tygodni schudłam tylko 1 kilogram.Ale tak w sumie udało mi się dzięki niemu schudnąć 14 kg.

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.