wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Alergia z sezonie "kaloryferowym"

123rf
07.02.2014

Wydaje się, że zimą alergicy wreszcie mogą odpocząć od kataru siennego i do woli napawać się spacerami na świeżym powietrzu. Niestety, okazuje się, że sezon zimowy nie jest czasem wolnym od pyłków roślinnych.

 

Co więcej, w mieszkaniach gromadzą się roztocza kurzu domowego, których rozprzestrzenianiu się pomaga centralne ogrzewanie, wysuszające powietrze. Objawy alergii mylone są w tym okresie z przeziębieniem i niepotrzebnie leczone antybiotykami.

 

Pierwsze pyłki pojawiają się w Polsce późną jesienią. Pod koniec stycznia w powietrzu zaczynają się unosić pyłki leszczyny i olchy. Wraz z nimi u alergików mogą pojawić się pierwsze objawy pyłkowicy, takie jak wyciek z nosa, kichanie, świąd nosa i oczu, a nawet napady astmy oskrzelowej.

 

Jeśli na spacerze nagle pojawia się katar, łzawienie oczu czy narastający ból głowy, to nafaszerowanie się witaminą C i gorąca herbata nie na wiele się zdadzą. Warto równieź w tym okresie skonsultować się z alergologiem i z pewnością nie rezygnować z przyjmowania leków antyhistaminowych z racji zimnego klimatu.

 

 

Alergia w domu

Jeśli chodzi o środowisko domowe, przede wszystkim należy zadbać o łóżko. Roztocze żywią się złuszczonym naskórkiem, a w pościeli zostawiamy go bardzo dużo. To dlatego w jednym gramie kurzu z łóżka żyje aż 3 tys. roztoczy. Najlepszym sposobem na ograniczenie ilości tych małych bezkręgowców jest zakup antyalergicznej pościeli, która nie zatrzymuje kurzu.

 

Dobrze sprawdzają się też poszewki wykonane z satyny lub jedwabiu. Pamiętaj, żeby nie wybierać materiałów, które nie przepuszczają powietrza. Bardzo źle się pod tym śpi, bo bardzo się pocimy.


Jeszcze niedawno lekarze odradzali alergikom spanie na poduszkach wypełnionych naturalnym pierzem, które również może uczulać. Jednak ostatnie badania wykazują, że nie jest to materiał gorszy niż syntetyczne wkłady. Szczególnie godne polecenia są komplety pościeli wypełniane specjalnie przygotowanym pierzem, które w wysokiej temperaturze zostało pozbawione właściwości uczulających.

 

 

 

(mtr), zdrowie.wp.pl

REKOMENDACJA
2015-09-08 21:20:29
~monika

No niestety od roztoczy nie da się uciec.. Ja faszerowałam się niepotrzebnie lekami bez recepty które nic mi nie dały.. a kropelki i aerozole niepotrzebnie wysuszyły mi śluzówkę nosa. Alergolog przepisał mi tabletki clatra z bilastyną, jest lepiej ale najważniejsze to regularne sprzątanie i wszelkie dywany firany OUT! to prawdziwe siedlisko tego ustrojstwa..

2015-08-11 23:09:21
~kisia

zilola jest bezpieczna i bardzo skuteczna. Wiem, bo wypróbowałąm.

2015-07-15 19:03:49
~MoniCCa

Jakby nie była bezpieczna, to by nie została dopuszczona do sprzedaży, tylko musisz stosować się do zaleceń na ulotce.

2015-07-01 17:32:32
~sesyl

Ja właśnie się zastanawiem czy nie podać ziloli mojemu synowi. 14 lat. Na pewno jest całkowicie bezpieczna?

2015-06-08 11:59:49
~wazka

@hiromina wiem coś o tym. Ja też po tych tabletkach odżyłam.

2015-04-13 18:05:46
~hiromina

Zilola jest równiez skuteczna u dorosłych... ja odkąd ją odrkyłam zupełnie inaczej żyję.

2015-03-11 18:02:00
~tamama37

U mnie dwoje dzieci miało problem z tą alergią. Córka i syn 12 i 15 lat. Próbowałam rózńych tabletek sposobów aż w końcu trafiłam na tabletki zilola. Jak na razie wszystko wraca do normalnosci... na szczęście z kaloryferami niedługo koniec.

2014-02-21 08:25:10
~ojciec

Mój syn miał każdego roku alergiczne problemy . Zużywał całe mega paki chusteczek do nosa .Po kilku miesiącach korzystania z wody przepływającej przez aktywator Aqua Lyros z Atara Golden obecnie jest WOLNY od uciążliwej alergii na pyłki ,farby oraz wszelkiego rodzaju zwierzęta futerkowe . Aktywator wodyAqua Lyros z Atara Golden nie zawiera chemii i działa bez prądu prze 50 lat . Profilaktyka - pij i kąp się codziennie w wodzie a ZAPOMNISZ o chorobach i nowotworach.

2014-02-10 16:49:43
~Stacja Wellness

Alergie to nic innego jak zanieczyszczenie organizmu. Żeby jej się pozbyć musimy nauczyć się oczyszczać organizm, prawidlowo odżywiać i regenerować blonę śluzową górnych dróg oddechowych. Wydaje się proste natomiast wymaga to albo pracy albo leków.Wybór należy do nas:)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.