wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Profilaktyka raka

12.08.2009

Choroby nowotworowe wywołują wśród nas strach. Dlatego dobrze jest zdać sobie sprawę z tego, że na nasze zdrowie niebagatelny wpływ ma sposób w jaki żyjemy, nie bez znaczenia jest więc aktywność fizyczna, dieta, właściwa waga, czy odpowiednie nawyki. Warto zatem, obok wykonywania badań profilaktycznych, przyjrzeć się prowadzonemu trybowi życia.

Największym wrogiem w walce o zdrowie są papierosy. Ryzyko nowotworu złośliwego jest wśród palaczy siedmiokrotnie częstsze. Oprócz wielu chorób, jakimi skutkować może palenie tytoniu, papierosy niosą ryzyko między innymi raka języka, wargi, krtani, nerek, czy żołądka, jednak przede wszystkim raka płuc. Wśród palących kobiet większe jest niebezpieczeństwo zapadnięcia na raka piersi, czy szyjki macicy.Również alkohol zwiększa ryzyko raka. Nie dość, że alkohol pogłębia niebezpieczeństwo raka jamy ustnej, gardła, czy krtani, to wzmaga także rakotwórcze skutki palenia papierosów. Przy tym, nieistotny jest jego rodzaj, jednak znaczenie ma częstotliwość i ilość spożywanego alkoholu - a im częściej i im więcej, tym gorzej.

Zdrowy tryb życia oznacza między innymi aktywne spędzanie wolnego czasu. Okazuje się, że niepoślednie znaczenie w profilaktyce raka ma ruch. Długie spacery na świeżym powietrzu, jeżdżenie na rowerze, basen, czy joga to tylko niektóre przykłady form wysiłku fizycznego, który regularnie podejmowany odsuwa niebezpieczeństwo choroby. Ponadto, dzięki uprawianiu sportu łatwiej jest dbać o prawidłową wagę...

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2017-01-24 23:28:52
~Marzena

Świetnym sposobem na profilaktykę raka jest stosowanie kapsaicyny, która ma potwierdzone działanie wywołujące śmierć komórek nowotworowych. Naturalna kapsaicyna znajduje się w papryce chili. W Polsce można sobie kupić ją w wygodnej formie kapsułek. Habaicyna nie ma dodatków chemicznych, więc jest podwójnie zdrowa.

2011-05-31 11:51:14
~asiek101

Ja szczególnie polecam NAPOJE LIKOPENOWE - nowość na rynku. Nie ma nic lepszego dla zdrowia i mają najwięcej w pełni przyswajalnego likopenu, który jest najsilniejszym znamym antyoksydantem. Zdaje się, że buteleczki mają 300 ml (szklanka) i zawierają aż 30 mg aktywnego likopenu. Najwięcej na rynku. To tak jakby wycisnąć 2,5 kg pomidorów. Mają dużo beta-karotenu, potasu, żelaza i innych bardzo wartościowych składników. W smaku nie czuć pomidorów za to silny smak owców. Be

2009-08-17 09:07:08
~maciejka30

tylko dieta dr J. Kwaśniewskiego uratowała moja kuzynke chorą na raka (w biodrze- w 17 roku życia) a teraz jest piękna kobieta i układa sobie życie choc dawano jej 4 miesiace i do piachu- ale diete zastosowała drastycznie wykluczajac to czym żywi się rak- czyli węglowodany!!!!!!!!!

2009-08-17 08:43:53
~extinkle

odp dla "ja": rak piersi jest jednym z najbardziej hormonozależnych. Alkohol i papierosy niewiele mają tu do rzeczy...

2009-08-17 08:42:23
~extinkle

ansa w tej książce, którą polecam, jest odpowiedź na Twój żal. To naprawdę mądra książka i przede wszystkim interdyscyplinarna, bo autor nie jest onkologiem ani dietetykiem, więc musiał szukać autorytetów w różnych dziedzinach i "zamęczać" ich pytaniami, dociekać...

2009-08-17 08:38:50
~Dziadek

Uważam, że jednym z najskuteczniejszych sposobów by ustrzec się raka jest zdrowy, aktywny tryb życia i ekologiczne odżywianie się. To drugie jest bardzo trudne, jest możliwe tylko jeśli ma się własną działkę i wszystko tam uprawia się w dawny tradycyjny sposób tzn. na nawozach naturalnych, żadnych oprysków pestycydami, chwasty wyrywa się rękami, przy działce kurnik z kurami,kaczkami, gęsiami chowanymi w tradycyjny sposób, stąd zdrowe jajka, mięso drobiowe, itd.

2009-08-17 08:37:49
~ja

Moja mama nie piła alkoholu, nie paliła dzis ma operację -rak piersi.

2009-08-17 08:29:57
~ansa

Szkoda tylko że osoby, ktore nigdy w życiu nie paliły, zdrowo się odżywiały i byly w ciągłym ruchu też chorują i umierają. Tym bardziej że w rodzinie nikt nie chorował na raka.Tak jak było z moją mamą-wielka niesprawiedliwość!!!

2009-08-17 08:19:57
~extinkle@tlen.pl

Gorąco polecam książkę "Antyrak" Davida Servan-Schreibera (lekarza, który sam w wieku 30 lat zachorował na raka mózgu). czyta się jak powieść sensacyjną. Książka zmieniła moje życie na zawsze (mam nadzieję, ze rady i doswiadczenia pozwolą też przeżyć jak najdłużej mojej mamie chorej na raka płuc). Cena niecałe 30 zł, okladka ksiązki na http://www.dobreksiazki.pl/b11734-a ntyrak-mowy-styl-zycia.htm. To pierwsza książka, nad którą rozpłakałam się ze wzrusz

2009-08-17 08:07:14
~kum

http://www.swiat-reklam.net/pages/p tp.php?refid=kumilek ja na tym naprawdę zarobiłem 380 zł w miesiąc, to zawsze coś, polecam;-)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.