wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Zadbaj o swoje serce

19.10.2009

Serce jest kluczowym narządem ludzkiego organizmu. Od zarania dziejów było symbolem życia, witalności i miłości. Niestety, jego choroby są jedną z częstszych przyczyn śmierci.

Wszyscy marzymy o zdrowym i jak najdłuższym życiu, ale rzadko dbamy o profilaktykę zdrowotną. Jeśli na dane działanie musimy poświęcać czas i energię – lubimy widzieć wymierne rezultaty naszych starań. Aby jednak poprawić stan zdrowia naszych serc i nie dopuścić do niebezpiecznych konsekwencji zdrowotnych – wystarczy przestrzegać kilku, niezbyt skomplikowanych zasad.Szczególnie narażeni na choroby serca są mężczyźni, którzy przekroczyli czterdziesty piąty rok życia. Nie oznacza to oczywiście, że tylko osoby z tej grupy powinny dbać o zdrowy styl życia. Jeśli jednak znajdujemy się w tej grupie ryzyka, powinniśmy szczególną wagę przywiązywać do diety i odpowiednich, codziennych nawyków.

Najbardziej popularnym wrogiem zdrowego serca jest podwyższony poziom cholesterolu. Nadmiar tej substancji w ludzkim organizmie może być niebezpieczny dla zdrowia, podwyższa on bowiem ryzyko wystąpienia miażdżycy. Pewna jego ilość jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu: posiada on wielkie znaczenie dla gospodarki hormonalnej oraz układu nerwowego. Jego nadmiar stanowi jednak jeden z podstawowych czynników wystąpienia zawału serca i udaru mózgu. Poziom cholesterolu we krwi należy więc regularnie kontrolować.

1 2 3
REKOMENDACJA
2018-04-14 14:56:50
~Roksana

Aby odpowiednio zadbaćo swoje serce warto regularnie stosować w suplementacji kwasy omega 3. Ja biorę gold omega 3 bo ma ich największą koncentrację

2014-11-08 17:52:31
~lejdi234

dbajcie o swoje serducha. i najlepiej badajcie sie juz od 35 roku zycia kompleksowo. olecam medicover sw.iadoma kobieta/mezczyzna

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.