wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Sezon na przeziębienia

26.10.2009

W gardle zaczyna drapać, w nosie kręcić, a w kościach łamać. Niezawodny znak, że „coś nas dopadło”. Nie musimy jednak dopuścić do tego, by wirus powalił nas na łopatki.

Na katar
Ponoć katar leczony trwa tydzień, a nieleczony 7 dni. Niektórzy jednak próbują walczyć z tą dolegliwością przy pomocy leków. Do wyboru na rynku farmaceutycznym mamy trzy rodzaje środków na katar. Pierwszy z nich to krople do nosa. Niestety, nie wszyscy mogą ich używać, a stosowane zbyt długo mogą wywołać efekt odwrotny do zamierzonego i spowodować wtórne obrzmienie śluzówki. Szukając kropli dla siebie, warto poszukać takich, które w swoim składzie posiadają dodatek nawilżający śluzówkę.

Kolejny środek, który łagodzi dolegliwości związane z katarem to tabletki. Ich działanie jest silniejsze niż działanie kropel do nosa, ale niestety nie jest pozbawione wad. Na tabletki uważać muszą osoby starsze, a także ci, którzy mają kłopoty z wydolnością nerek lub wątroby. Czasami zażywanie tabletek na katar może wywołać skutki uboczne - bóle i zawroty głowy, problemy z zasypianiem, przyspieszenie rytmu serca, nadpobudliwość itd.

Olejki i maści inhalacyjne to rozwiązanie najmniej inwazyjne. Należy jednak pamiętać, że olejków inhalacyjnych nie należy stosować u małych dzieci. Opary z olejków eterycznych pozwalają na jakiś czas udrożnić drogi oddechowe i ułatwić oddychanie. Warto jednak wcześniej sprawdzić, czy nie jesteśmy uczuleni na któryś ze składników olejku. Dzieciom natomiast warto w trakcie trwania problemów z niedrożnością dróg oddechowych smarować plecy oraz klatkę piersiową specjalnymi maściami rozgrzewającymi, zawierającymi olejki eteryczne.

1 2 3
REKOMENDACJA
2015-06-05 21:53:17
~Sabina

Na przeziębienie to najlepsza jest witamina C, sok z malin, sok z czarnego bzu a na kaszel mokry to syrop Dicotuss pomaga moim dzieciom. Słyszałam, też że kasza jaglana ma działanie przeciwwirusowe,w trakcie przeziębienia warto ja jeść.

2012-07-25 00:44:54
~kop

mam 60 lat i pytam a co to przeziębienie gdzie profilaktyka ? nic za darmo

2009-10-31 10:06:02
~Stan

Piwo ma najwięcej witaminy C .Aby nie tyć do piwa tylko wild west jerky

2009-10-30 09:17:14
~Zdzislaw

Moi drodzy zadbajcie o siebie,wzmacniajcie odporność, mam 70 lat wcale nie choruję nie wiem co to katar czy grypa ale biore witaminę C naturalną obecnie z instytutu Dr. Ratha jest super, w razie gdy dopada mnie wirus lub bakteria (kichanie) wącham olejek cytrynowy Lemon jeżeli drapie gardlo krople Nasturcji wielkiej lub Srebro koloidalne, ogólnie czasem piję Tahitian Noni lub węgierski Flavon najlepsze suplementy obecnie.501394074 lub zgrzyb@wp.pl możecie pytać -dziękuje.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.