wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Jedzenie może... odchudzać

28.10.2009

Ważne jest nie tylko to ile, ale i co jemy podczas odchudzania się. To dlatego, że niektóre potrawy pomagają w spalaniu kalorii. Im więcej ich w twojej diecie, tym większa masz szansę na efektywne schudnięcie.

Do największych sprzymierzeńców w walce z niechcianymi kilkogramami należą przyprawy. Wśród nich za najbardziej skuteczne uważa się chili, ocet jabłkowy i pieprz Cayenne.

Chili, podobnie jak większość pikantnych przypraw, pobudza do pracy układ trawienny i w ten sposób wydatnie przyspiesza spalanie tłuszczu. Dzięki niej można też znacznie ograniczyć ilość używanej soli, o której wiadomo, że zatrzymuje wodę w organizmie. Niektórzy dietetycy uważają nawet, że smak chili wyzwala poprawiające samopoczucie endorfiny, dzięki czemu łagodzi stres wywołany uczuciem głodu.

Ocet jabłkowy – bogaty w potas, mikroelementy i minerały pobudza syntezę enzymów trawiennych i wydzielanie soków żołądkowych, a także pomaga w rozszczepianiu tłuszczy oraz usuwaniu z organizmu złogów, co w efekcie powoduje spadek masy ciała. Jego dobroczynne działanie poznano już w starożytności, a królowa Kleopatra podobno piła wodny roztwór octu jabłkowego po każdym obfitym posiłku.

1 2 3
Tagi: chudnięciedieta
REKOMENDACJA
2018-04-11 15:55:58
~Ula

Odchudzanie mi nie poszło w tym roku zbyt dobrze. Przez 2 miesiące opierając się na diecie i Calominalu schudłam zaledwie 2,5 kg.

2010-01-09 18:05:22
~Bailine_dla_kobiet

Przestań odchudzać się i zmień swoją figurę! Otyli ludzie mają całkowicie odmienny sposób postrzegania wrażenia głodu i nasycenia w porównaniu do szczupłych. Osoby z nadwagą prawie w ogóle nie jedzą z powodu głodu. Nadwaga nie znika w oka mgnieniu, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Jej redukcja wymaga wprowadzenia na stałe nowych nawyków żywieniowych i uczynienie z nich integralnej części naszego życia. Bailine_dla_kobiet

2010-01-09 10:19:46
~babka

Naprawdę bardzo odkrywcze :/

2010-01-09 07:22:31
~vza

tylko dieta dukana

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.