wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Wygraj z opryszczką

10.11.2009

Większość z nas zapewne wie, czym jest opryszczka – różnej wielkości zaczerwienienia i pęcherzyki na skórze i błonach śluzowych. Jest bardzo często spotykana, ale jednocześnie niestety, równie często lekceważona.

Dolegliwość ta jednakże nie jest jedynie natury kosmetycznej i może mieć dużo poważniejsze skutki, jeżeli nie podejmiemy odpowiednich kroków.

Źródło problemu

Za opryszczkę odpowiedzialne są dwa rodzaje wirusów - Herpes Simplex Virus typ 1 oraz 2 (odpowiednio HSV-1 i HSV-2). Wirusy te przenoszone są najczęściej drogą kropelkową, więc z łatwością można się nimi zarazić każdego dnia, a pozostają w naszym organizmie do końca życia. W efekcie nosicielami tych wirusów jest około 80% populacji ludzkiej.Do zarażenia wirusem opryszczki dochodzi z reguły w dzieciństwie, poprzez kontakt z zarażonymi członkami rodziny lub rówieśnikami w przedszkolu czy szkole. Co więcej, wirusem opryszczki można zarazić się przez cały rok, choć z reguły gorsza pogoda na jesieni i związany z tym spadek odporności organizmu powoduje wzrost liczby zachorowań. Wirus wnika przez skórę lub śluzówkę, przenosi się do komórek nerwowych, gdzie pozostaje w stanie utajonym. Objawy pojawiają się dopiero w przypadku uaktywnienia wirusa.

1 2 3 4
Tagi: opryszczka
REKOMENDACJA
2018-10-01 01:34:32
~klemens

ja już od pół roku mam spokój od opryszczek. odkąd przeszedłem leczenie z lekiem Heviran to wirus jest uśpiony i opryszczki mi się nie pokazują. wygrałem z opryszczką!

2009-11-10 22:03:15
~jj

od jakiś dwudziestu lat nie miałam nieprzyjemności z nią zwiazanych

2009-11-10 21:54:43
~wirus

znika, do następnego namnożenia, ale wiruska i tak masz !

2009-11-10 19:54:00
~Stary opryszczek

Najnowsze lekarstwo na opryszkę jest w 100% pewności,wystarczy raz nawilżyć tamponik i potrzymać parę sekund na opryszce i zniknie wciągu dwóch dni,można i dwa razy na drugi dzień.Tym preparatem pielęgniarki [w aerozolu]opryskują miejsce przed zastrzykiem. 100% znika.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.