wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Diabetycy są wśród nas

13.11.2009

Cukrzyca to podstępna choroba, ale są sposoby na to, by ją przechytrzyć. Trzeba tylko dobrze poznać mechanizm jej działania i wiedzieć, co robić, by nie dopuścić do jej rozwoju.

Trzustka to jeden z mniejszych organów naszego ciała. I właśnie od właściwej pracy trzustki zależy, czy w przyszłości będziemy mieli problemy z cukrzycą. Po całej trzustce rozproszone są grupy komórek, nazywane Wyspami Langerhansa.

W komórkach alfa wytwarzany jest glukagon – hormon odpowiedzialny za produkcję i uwalnianie glukozy (podnosi poziom cukru we krwi). Komórki beta wytwarzają z kolei insulinę, której zadaniem jest pomoc naszemu organizmowi we wchłanianiu glukozy.  Kiedy trzustka przestaje pracować, poziom cukru w krwi przestaje odpowiadać normie i pojawia się… cukrzyca.

Nie każdy z nas ma tendencje do zapadania na tę niebezpieczną i dość uciążliwą chorobę. Istnieją jednak czynniki ryzyka, o których warto wiedzieć. Jeśli należymy do grupy zwiększonego ryzyka, warto pilniej się obserwować, aby zapobiec ewentualnym problemom ze zdrowiem.

1 2 3
Tagi: cukrzycadiabetyk
REKOMENDACJA
2017-04-13 15:43:59
~Ola

Zachęcamy do odwiedzania również strony internetowej https://www.facebook.com/kampaniast opacukrzycowa/. Znajduje się tam dużo informacji o zapobieganiu powikłaniom cukrzycowym, profilaktyce prozdrowotnej oraz o skutecznych metodach leczenia. Zapraszamy!

2009-11-20 08:08:25
~Marla

cukrzyca typu1 nie jest chorobą (jak napisano)wrodzoną a raczej autoimunologiczną ;/ ..istnieją czynniki które mogą ja spowodować np choroby wirusowe ,wiem bo u mnie w rodzinie nikt ze wczesniejszych pokoleń na cukrzycę nie chorował,nikt nie jest otyły a pomimo tego moje dziecko od 5 lat jest chore /pozdrawiam wszystkich "słodkich"

2009-11-20 07:33:45
~jnd3

Ale mi nowiny! Nic tu nowego nie powiedzieli. Po co ten artykul?Czlowiek mysli, ze czegos sie dowie, zeby np. uchronic dziecko, a tu niiic. Zdrowy trytb zycia, tez mi nowina.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.