wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Co Ci leży na wątrobie?

27.11.2009

Wątroba często nazywana jest „fabryką chemiczną”, gdyż zachodzi w niej ponad 500 procesów chemicznych. Jest jednym z największych i zarazem najważniejszych organów wewnętrznych człowieka.

Mieści się w górnej, prawej części jamy brzusznej, pod dolnymi żebrami, nieco poniżej płuc. Jej masa u dorosłego człowieka wynosi około 1,5 kg.

Narząd ten odpowiada za skomplikowane zadania, od których zależy nasze życie. To właśnie w wątrobie usuwane i neutralizowane są toksyny, takie jak: zbędne produkty przemiany materii, leki, trucizny, alkohol i inne szkodliwe dla organizmu substancje. Narząd ten odpowiada także za przetwarzanie pokarmu do przyswajalnej przez organizm formy białek, tłuszczy i cukru. Równocześnie pełni rolę magazynu witamin, minerałów, tłuszczu i glikogenu, z którego następnie powstaje wysokoenergetyczna glukoza.

Chora wątroba to chory cały organizm
Wątroba wymaga wyjątkowej troski. Kiedy przestaje prawidłowo funkcjonować pogarszają się wszystkie funkcje życiowe organizmu. Kiedy choruje wątroba, choruje cały organizm zatruwany przez szkodliwe substancje, których działanie w normalnych warunkach ten narząd by zneutralizował.

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2009-12-06 07:09:46
~Leberr

pijcie zioła Alveo to wątrobe oczyszcza

2009-12-06 07:07:01
~Leberr

by coś leżało na wątrobie to trza ją mieć, ja swoją przepiłem dawno

2009-12-06 04:47:25
~olarytych

wątroba to rzeczywiście ważny organ bo jak choruje wątroba to choruje cały organizm

2009-12-06 04:22:52
~ppp

proszę o wyjaśnienie 2 rzeczy z artykulu ktore sie tu pojawily i ktore mnie intryguja: "problemy z ciśnieniem tętniczym" - o jaki mechanizm chodzi? problem z metabolizmem aldosteronu czy pochodzenia nerkowego czy jak? i tu od razu drugie pytanie "zapalenie kłębuszków nerkowych" - po prostu wymioniony rodzaj infekcji ? bo zespol watrobowo-nerkowy w przebiegu marskosci nie ma za duzo wspolnego z infekcja....chyba z gory dzieki

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.