wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Nerwowy problem

27.01.2010

Stres towarzyszy nam na każdym kroku. Nie tylko w sytuacjach, które w jednoznaczny sposób odbieramy jako stresujące: trudny egzamin, kłopoty w pracy, problemy finansowe, kłótnie, ale też w sytuacjach, które z pozoru odbieramy jako przyjemne – narodziny dziecka, ślub, czy nawet święta.

Skąd ten stres?
W sytuacji stresowej nasz organizm zalewa adrenalina. Jej działanie samo w sobie nie ma złych cech. Jej niewielkie ilości sprawiają, że funkcjonujemy prawidłowo i działamy sprawniej w trudnych sytuacjach. Zastrzyk adrenaliny sprawia, że cały organizm zaczyna pracować na zwiększonych obrotach. Serce pracuje szybciej, wzrasta ciśnienie, a w żołądku czujemy charakterystyczny ucisk. Gorzej jednak, kiedy sytuacje stresowe w naszym życiu są nagminne, a dawki adrenaliny dostarczane organizmowi są zbyt duże.Znerwicowani
Nerwicę trudno jest zdiagnozować. Jej przejawy przybierają najrozmaitsze fizyczne postaci – zarówno chorobowe, takie jak ból głowy, problemy z żołądkiem, bóle kręgosłupa, jak i problemy związane z zachowaniem – płaczliwość, zmienność nastrojów, nieuzasadnione lęki itp. Cechą charakterystyczną tych „schorzeń” jest jednak fakt, że badania lekarskie niczego nie wykazują, co oznacza, że brak jest jakiegokolwiek namacalnego czynnika, który można by posądzić o wywołanie choroby.

Do zaburzeń dochodzi zwykle na skutek poważnych problemów emocjonalnych, z istnienia których nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Może się tak stać, kiedy np. nasze pragnienia czy marzenia nie są możliwe do zrealizowania. Powoduje to frustracje i wzrastającą agresję. Dłuższe funkcjonowanie w takim stanie sprawia, że niedobre emocje zaczynają nami władać i rządzą naszym życiem.

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2010-01-31 11:21:45
~marqin

Hmm nie zdawałem sobie sprawy z powagi sytuacji ale chyba potrzebuje pomocy :/ bo dużo tyczy sie mnie w tym artykule.Gdzie sie zgłosic z kim rozmawiać martinn22l@interia.pl

2010-01-31 11:11:04
~mk

za komuny słowo nerwica była czymś jak dziś ah1n1 czyli żadko spotykana przy obecnym pędzie do kariery i pogoni za pieniędzmi jest czymś powszednim ale sami chcieliście tej ( wolności)

2010-01-31 11:04:25
~anatolia

Ja przeżywam mobbing w pracy ze strony szefa i jego córki od 2 lat a na nic nie robbienie nie moge sobie pozwolić z jednej pensji nie da sie wyżyć,i jak mam żyć jestem już strzępem nerwów rozważam pójście do psychiatry bo wiem już dłużej nie wytrzymam szukam pracy chociaz to bardzo trudnre jest,a wy co byście zrobili na moim miejscu?

2010-01-31 10:52:24
~nerwowa kajol

(...) Niektórzy stoją nawet na stanowisku..(..)-LITOSCI!!!Kto to pisał;/

2010-01-31 10:47:50
~agata

Moje ciało odpowiedziało RZS(rematoidalne zapalenie stawów) .Stawy,to był najsłabszy punkt mojego ciała.

2010-01-31 10:27:44
~aaa

Wegetarianizm? Smak pysznego smazonego mieska... bezcenne:D:D zycze milego szamania "pyszniutkiej" gotowanej marcheweczki:D

2010-01-31 10:19:44
~mikeee

Najlepszy sposób na nerwice to sport. Sport pozwoli się rozładować z emocji - najlepiej biegać i dieta bogata w owoce (banany uspokajają). Wiem co mówie ponieważ sam wyleczyłem się z nerwicy - żarłem tabletki uspokajające latami. Od kiedy zacząłem biegać nie wcinam leków, bo problem w tym iż z nerwicy nie da się wyleczyć tylko podleczyć. także bieganie jak i inne ćwiczenia pomogą podleczyć nerwice

2010-01-31 10:01:19
~oj

Stres w pracy bardzo często odbija się na rodzinie. Mobbing to najgorsze co cię może spotkać w pracy.Instrumenty do walki z tą przypadłością powinny być drastyczne,Każdy obywatel powinien wiedzieć na czym polega i jak z tym walczyć.

2010-01-31 09:47:09
~doświadczony

A, wszystkiemu winne jest ,,podłoże" tych nerwic, szczególnie w związkach małżeńskich, czyli rola kobiety w tej komórce społecznej jaką jest rodzina. Niestety, niespełnione oczekiwania ,,samicy'" od partnera, wyzwala w niej samej narastające nerwice, które z kolei przenoszone są na członków rodziny tzn. męża i ich dzieci. Następuje tzw. sprzężenie zwrotne i koło się zamyka.... Oczywiście sytuacja społeczna, głównie brak dochodów, wyzwala lęk przed dalszym

2010-01-31 09:34:48
~Smk

"Nerwica natręctw To jeden z ciekawszych przypadków nerwicy"? Chyba dla ignorantów, którzy piszą i nie mają pojęcia o tym. Dla ludzie, którzy z tym żyją jest to katastrofa.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.