wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

ABC zdrowych kości

26.02.2010

Mogłoby się wydawać, że osteoporoza jest nieodłączną częścią starzenia się, ale tak wcale nie musi być. To prawda, że siła i masa kości zmniejszają się z wiekiem, ale istnieje mnóstwo rzeczy, które możemy zrobić, by w jesieni życia nie martwić się osteoporozą.

Mając 20 lat...
Zacznij myśleć o osteoporozie. Większość dwudziestolatek uważa, że to jeszcze nie ich problem, tymczasem badania dowodzą, że właśnie w tym wieku osiągamy szczyt jeśli chodzi o masę i gęstość kości. Od tego momentu będzie już tylko gorzej.

Rzuć palenie. Palenie upośledza pracę komórek budujących kości. Statystyki pokazują, że palacze są bardziej narażeni na wystąpienie osteoporozy.

Ćwicz. Podnoszenie ciężarów jest szczególnie ważne dla prawidłowego funkcjonowania naszego układu kostnego. Tę wskazówkę powinny wziąć sobie do serca kobiety w każdym wieku. Pilnuj wagi. Nie chodzi o to, by się głodzić i wyglądać jak wieszak, ale by zachować prawidłową wagę. Niedowaga jest równie niebezpieczna jak nadwaga. Oba te stany są czynnikami ryzyka przy osteoporozie.

Stosuj suplement diety z witaminą D. Pomaga ona ludziom w każdym wieku wchłaniać wapń, kluczowy dla zdrowia kości. Nasz organizm jest w stanie sam produkować witaminę D, ale ponieważ spędzamy na słońcu mniej czasu, niż poprzednie pokolenia, nie syntetyzujemy go w odpowiednio dużo. Tłuste ryby i mleko zawierają witaminę D, ale w ilościach niewystarczających.

1 2 3 4
Tagi: osteoporozakościdieta
REKOMENDACJA
2018-04-11 21:57:55
~Ula

Kupiłam mamie spory zapas tego gold-vitu bo czytałam o nim sporo opinii i nikt nie narzekał na bóle brzucha i jakiekolwiek skutki uboczne. Mama też nie ma takich problemów, a stosuje go już bardzo długo

2018-03-14 16:47:06
~Basia

Ja stosuję inny preparat - Gold-vit D3+K2 od kilku miesięcy i nie mam problemu z jakimikolwiek skutkami ubocznymi

2017-11-29 00:18:37
~Sandra

Starałam się stosować to całe D-vitum, ale nie byłam w stanie tego łykać regularnie. Już kilka minut po przyjęciu tego preparatu pojawiał się dyskomfort w żołądku który czasem przeradzał się w ból

2016-10-01 17:47:00
~Pola

Powszechnie wiadomo, że w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi pomaga witamina D. Dlatego mój ortopeda polecił mi 2000 j. D-Vitum forte.

2010-03-04 11:27:41
~Misza

zadbaj o siebie! WWW sniadanie.misza.mojawaga.pl

2010-03-01 02:02:08
~Seba

To działa: Doładowania do wszystkich sieci!! (Heyah, Orange, Sami-Swoi, Era, Plus, Play, Tak Tak, 36-6) Po prostu: Wyślij darmowego SMSa o treści: UPJ my4772856 (UPJ koniecznie napisz DRUKOWANYMI LITERAMI i nie zapomnij o spacji !!!) pod numer 7668. Gotowe! Wkrótce po przyjdzie ci sms z kodem który musisz wpisać po odpowiednich znakach lub zadzwonić na numer (to zależy w jakiej sieci) np. w plusie dzwonimy na 5555(lub coś podobnego) i prosi o wpisanie kodu !! wpisujemy ten co nam przy

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.