wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Serce jak dzwon

26.02.2010

Według niektórych danych corocznie w Polsce kilkadziesiąt tysięcy ludzi umiera z powodu zawałów serca.

Na schorzenia związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem serca cierpi dużo więcej osób, co wiąże się z obniżeniem jakości ich życia i zagrożeniem innymi chorobami. Dlatego też warto się zastanowić, jak można pomóc swojemu sercu, jak zachować je w dobrej kondycji. W przypadku tego organu najważniejsza jest profilaktyka.Przede wszystkim należy zmienić swoje nawyki żywieniowe i wprowadzić do codziennej diety więcej owoców, warzyw i ryb. Warzywa i owoce bogate są w przeciwutleniacze (granaty, borówki, pomidory, szpinak) i potas (pomarańcze, banany, grzyby). Przeciwutleniacze zmniejszają ryzyko zawału serca a potas reguluje ciśnienie krwi.

Zróżnicowana i zbilansowana dieta owocowo-warzywna zapewnia też odpowiednią ilość substancji odżywczych. Warto też zainteresować się rybami. Łosoś, sardynki czy pstrąg zawierają kwasy tłuszczowe omega-3, które zmniejszają ciśnienie krwi zapobiegając w ten sposób zawałom. W naszej diecie ryby powinny pojawiać się co najmniej dwa razy w tygodniu.

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2018-04-14 14:54:08
~Krystyna

Bardzo ważnym elementem profilaktyki chorób serca jest odpowiednia dieta z dużą zawartością kwasów omega 3. Ja nie jem zbyt dużo ryb, dlatego mam te kwasy w suplementacji - stosuję Gold omega 3 i dzięki temu mam odpowiednią ich ilość w diecie

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.