wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Uprzedź raka jelita grubego

04.03.2010

W Polsce wciąż jest tematem wstydliwym, zapewne dlatego zostaje rozpoznany zbyt późno. Wczesna diagnoza daje szansę pełnego wyleczenia aż w 90% przypadków. Niestety, większość chorych w naszym kraju z niej nie korzysta.

Grupa ryzyka
Złośliwy nowotwór jelita grubego atakuje zarówno kobiety, jak i mężczyzn, zwykle po 50. roku życia. Jeśli zdiagnozowano u ciebie polipy, ryzyko zmian rakowych jest większe, szczególnie, gdy ich przyczyną jest rodzinna polipowatość gruczolakowata. Wówczas w jelitach tworzą się setki polipów, z których prawie na pewno rozwinie się rak.

Zmiany złośliwe w jelicie grubym tworzą się częściej u kobiet, które chorowały na raka jajników, macicy czy piersi. Sprzyjają im schorzenia jelit, w tym wrzodziejące zapalenie (colitis) i choroba Crohna. Na raka jelita grubego może zachorować każdy, kto prowadzi niezdrowy tryb życia: dieta uboga w błonnik, ale obfitująca w tłuszcze zwierzęce, a także brak ruchu, może po latach skutkować zniszczeniem jelit.Ważne sygnały
Rak we wczesnej fazie, czyli łatwej do wyleczenia, najczęściej nie daje żadnych wyraźnych sygnałów. Dopiero jego zaawansowane stadia solidnie dokuczają. Dlatego tak poważnie, na całym świecie, traktuje się badania profilaktyczne, przesiewowe, gdyż przy ich okazji odkrywa się niezwykle często groźne zmiany, ale jednak wciąż szybko poddające się terapii.

Przeczytaj też: Epidemia chorób serca

Polecamy: Umów się na radnkę! Wejdź na doserca.pl

1 2 3
REKOMENDACJA
2018-03-14 14:28:35
~Julka

Dla zdrowia swoich jelit warto dbać o prawidłowy skład mikroflory w ich obrębie. Można to robić stosując co jakiś czas Kolonbiotic 7GG. Ja tak robie i dzięki temu unikam objawów które kiedyś często mnie dopadały - wzdęć i zaparć

2016-07-16 11:33:21
~kamila

Ja znalazłam informacje, że na WZJG bardzo dobrze działa Immunomodulin. Zastanawia mnie Wasze zdanie na ten temat.

2010-03-23 09:43:14
~DANKA

JESTEM PO KOLONOSKOPII, ROBIŁAM JĄ PRYWATNIE W NARKOZIE USUNIETO MI POLIP 05 CM, NA SZCZĘŚCIE NIE JEST TO RAKOWE.PŁACIŁAM ZA WSZYSTKO 230 ZŁ FAKT JEST ,ŻE TO TANIO NIE JEST,ALE CZASAMI WYDAMY NA INNE NIEPOTRZEBNE SPRAWY TEŻ PIENIĄŻKI A TU CHODZI O NASZE ZDROWIE..

2010-03-22 18:36:45
~ewa

mowia ze mialam szczescie ze lecze sie w niemczech,mieszkam tutaj od 4 lat.pol roku temu profilaktycznie zrobilam gastroskopie-diagnoza -magen krebs-rak zoladka.5 dni po zdiagnozowanie rozpoczete leczenie zalozenie portu chemioterapia 3 etapy nastepnie resekcja calkowita zoladka i obecnie nastepna chemia-to wszystko w ciagu 5 miesiecy-pozniej rehabilitacja i sanatorium-tak to tu dziala -rak nie moze czekac na leczenie miesiacami jak najszybciej musi byc leczony bo pozno to z a p o z n o

2010-03-22 18:27:11
~ewa

profilaktyka-nowotwory

2010-03-10 11:13:48
~olinek

Miałam zdiagnozoanego raka jelita grubego w wieku 32 lat, długo bagatelizowałam problem krwi w kale , która pojawiała sie od czasu do czasu, tłumaczyłam to sobie hemorojdami, na które sama kupowałam sobie leki. Mimo iz prowadziłam zdrowy tryb zycia, byłam nawet wegetarianką przez pare lat, nie piłam alkoholu. Zgłoszenie sie do lekarza URATOWAŁO MI ŻYCIE. Miałam szczęście , bo było to wczesne stadium raka, zakońcyło się na operacji. Róbcie badania kontolne!

2010-03-10 06:40:34
~ann

Dzisiaj ludzi zdrowych nie ma,wszyscy ciezko choruja,bo byli szczepieni.Gdyby nasze prababcie byly szczepione przed wojna to tez by chorowaly i zadna z nich by nie przezyla.Moje wszystkie cztery zyly prawie po 100lat,bo nie byly szczepione.A o epidemiach jakie byly kiedys to najlepiej mowi Sanckler na google niebezpieczne szczepienia-ukrywane fakty.W czasie 2 wojny zrobiona szczepionka na tyfus byla musztarda po obiedzie,w tym czasie tez zaczely sie experymenty na ludziach.

2010-03-10 06:27:07
~ann

Czytajcie na google i ogladajcie na you tube wpisujac haslo niebezpieczne szczepienia,wtedy dowiecie sie dlaczego wszyscy maja raka wczesniej czy pozniej.Szczepionki posiadaja oprocz chemikali,ktore uszkadzaja mozg,takze bakterie i wirusy i te rakowe tez oraz innych ciezkich chorob.

2010-03-04 23:34:34
~niech będzie pochwa

Profiatyka z polską słuzba zdrowia i nie funkcjonujaca medycyną?

2010-03-04 16:43:21
~o

urynoterapia

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.