wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Rak: świadomość zamiast strachu

25.03.2010

Najchętniej udajemy, że go wcale nie ma, a problem nas nie dotyczy. Ewentualne objawy lekceważymy, bojąc się najgorszego. Tymczasem najprostsza recepta antyrakowa to zdrowszy tryb życia, ale przede wszystkim badania profilaktyczne.

Nie ma ratunku?
Wciąż pokutuje pogląd, że z "prawdziwym" rakiem nikt nie wygra. Wydajemy się głusi na statystyki i wyniki w krajach zachodnich, gdzie śmiertelność z powodu nowotworów złośliwych jest znacznie niższa z powodu wczesnego rozpoznania i mody na zdrowy tryb życia.
Osoby z grupy ryzyka, a także te, które obserwują u siebie pierwsze sygnały, które mogą być objawem choroby nowotworowej, przede wszystkim boją się chirurgów. Żywy jest mit, że "rak boi się noża", dlatego po zabiegu rozwija się bardziej agresywnie, wyniszczając szybko żywiciela. Tymczasem kompleksowa, nowoczesna terapia chroni skutecznie pacjenta przed takimi problemami. Jednak tylko wtedy, gdy leczenie zostanie szybko wdrożone.

Statystyczna ochrona
Można naprawdę sporo zrobić, by na raka w ogóle nie zachorować.
* Rzuć palenie przed 35. rokiem życia, a zmniejszysz ryzyko zachorowania na raka płuc o 90%. Nawet nałogowi palacze, zrywając z uzależnieniem po 10 latach, dają sobie szansę na uniknięcie choroby nowotworowej płuc: większą aż o 50%.

* Jedząc systematycznie sporo produktów zbożowych z pełnego przemiału oraz warzyw i owoców (zapewniających w diecie obfitość błonnika), zmniejszasz prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwór jelit aż o 50%.

Przeczytaj koniecznie:

Zobaczyć niewidzialne!

Czym się żywi nowotwór?

Polecamy: Zajrzyj na doserca.pl i zakochaj się!

1 2 3
REKOMENDACJA
2018-04-15 12:04:55
~Kinga

W czasie i po leczeniu bardzo ważne jest żywienie. Przez brak apetytu mój tata miał spore niedobory kaloryczne. Dopiero w momencie gdy trafiłam na nutramil udało się znaleźć sposób żeby bez obciążania układu pokarmowego dostarczyć do organizmu niezbędne do regeneracji po leczeniu składniki

2010-03-29 13:09:29
~mimi

Poczytajcie o właściwościach witaminy b17

2010-03-25 21:15:40
~Ala

Pracuj w domu bez stresów i zarabiaj na poziomie - Wejdź na www.biznesujemy.pl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.