wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

Wirtualny Poradnik

Otyłość źle wpływa na życie seksualne

16.06.2010
Choć wiele mówi się na temat składników diety zwiększających aktywność seksualną, należy zdawać sobie również sprawę, co może zdecydowanie jej zaszkodzić.
 
Jak czytamy w raporcie opublikowanym na łamach "British Medical Journal" otyłość będąca wynikiem niezdrowego odżywiania i braku ruchu ma wyraźnie negatywny wpływ na zdrowie seksualne kobiet i mężczyzn.

Autorzy raportu informują, że choć otyłe kobiety są mniej aktywne seksualnie, odsetek nieplanowanych ciąż jest w tej grupie czterokrotnie wyższy w porównaniu z kobietami utrzymującymi normalną wagę ciała, co w dużej mierze wynika z rzadszego stosowania przez nie środków antykoncepcyjnych. Otyli panowie nie zmieniają z kolei partnerek tak często jak mężczyźni szczupli, a dodatkowo są bardziej narażeni na choroby przenoszone drogą płciową i częściej miewają problemy z erekcją.

Jak twierdzi prof. Nathalie Bajos z Narodowego Instytutu Zdrowia i Badań Medycznych (INSERM) w Paryżu, otyłość jest obecnie jedną z najszybciej rozprzestrzeniających się pandemii, jednak jej wpływ na aktywność i zdrowie seksualne nie jest jasny. Jej wnioski są wynikiem największej dotychczasowej tego typu analizy, w której wzięto pod uwagę również takie aspekty jak satysfakcja z życia seksualnego, nieplanowana ciąża czy aborcja.

W badaniach wzięło udział ponad 10 tys. mieszkańców Francji w wieku od 18 do 69 lat. Około 3,6 tys. kobiet i 2,7 tys. mężczyzn utrzymywało prawidłową wagę (BMI pomiędzy 18,5 a 25), nieco ponad tysiąc kobiet i prawie 1,5 tys. miało nadwagę (BMI pomiędzy 25 a 30), otyłość stwierdzono natomiast u 411 kobiet i 350 mężczyzn (BMI powyżej 30).

Z zebranych danych wynika, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy otyłe kobiety o 30 proc. rzadziej miały jakiegokolwiek partnera seksualnego, z kolei otyli mężczyźni o 70 proc. rzadziej mieli więcej niż jedną partnerkę, a także 2,5-krotnie częściej doświadczali problemów z erekcją.

W grupie poniżej 30 roku życia kobiety rzadziej zasięgały porad dotyczących antykoncepcji i rzadziej stosowały tabletki antykoncepcyjne, czego wynikiem były czterokrotnie częstsze nieplanowane ciąże. Swoich partnerów pięciokrotnie częściej poznawały za pośrednictwem Internetu, przy czym mężczyźni ci również często byli otyli. Młodzi mężczyźni byli natomiast znacznie bardziej podatni na infekcje przenoszone drogą płciową.

Z ankiet wynika ponadto, że otyłe panie nie uważały życia seksualnego za ważny element przyczyniający się do równowagi w życiu osobistym.

W artykule towarzyszącym publikacji dr Sandy Goldbeck-Wood, specjalistka w zakresie medycyny psychoseksualnej, zauważa, że choć lekarzom bardzo często trudno jest rozmawiać z pacjentami na temat ich wagi i życia seksualnego, powinni oni pomagać im lepiej radzić sobie z czynnikami, które mają istotny wpływ zarówno na zdrowie, jak i na jakość życia.(PAP)

fot. JupiterImages

 

PAP koc/ krf/

REKOMENDACJA
2017-09-04 18:20:28
~Szymon

Patrząc na efekty jakie dało zastosowanie IQman u mnie to uważam, że nie ma teraz lepszego środka wspomagającego erekcją jak właśnie IQman

2017-02-20 11:42:53
~arek43

Otyłość wynika ze złej diety, a zła dieta to nadmiar lub niedobór niektórych składników niezbędnych do funkcjonowania organizmu. Dlatego rzeczywiście warto sięgnąć po jakiś suplement uzupełniający dietę. Ze względu na skład i podwójną dawkę l-argininy Permen King nie ma sobie równych.

2017-01-27 22:33:13
~Janusz

Zgadzam się co do jakości i efektów jakie daje IQman. Mi też znacząco by nie napisac bardzo pomógł. W każdym razie , dzisiaj po 3 miesiącach mogę spokojnie mysleć o tym, że mam sie kochać, bez stresu, czy mi wyjdzie, a co będzie jak coś pójdzie nie tak....

2017-01-02 12:07:37
~penetta

Aktywny tryb życia bardzo dobrze wpływa na ogólną kondycję organizmu. Warto też dbać o dietę. Ja swoją wzbogaciłem o takie składniki jak wyciąg z żeń szenia i buzdyganku naziemnego. To bardzo ważne składniki dla męskiego organizmu. Zawarte są w suplemencie Permen King, który stosuję i jestem bardzo zadowolony.

2016-12-04 00:00:58
~elekt

Ja polecam Permen King jak najbardziej. Bardzo fajny suplement o bezpiecznym składzie. W moim przypadku regularne stosowanie okazało się zbawienne.

2016-11-09 22:47:28
~vaco

Ja już od dłuższego czasu borykam się z problemami z erekcją. Ten Permen King na prawdę jest taki skuteczny?

2016-11-05 17:21:52
~prof

Otyłość często jest wynikiem wysoko tłuszczowej diety, a ta ma bardzo zły wpływ na męskie libido. Dobrze jest zadbać o zbilansowaną dietę. Permen King jest jak najbardziej dobrym dodatkiem do męskiej diety.

2016-10-20 22:12:34
~adam

Ojj maaa. ja przestałem ćwiczyć i źle się odżywiałem. Po roku takiego trybu zacząłem mieć problemy łóżkowe ;/ dobrze, że od razu wziąłem się za siebie i dodatkowo kupiłem permen king. Teraz jest już ok na szczęście :)

2016-10-05 11:55:23
~graczyk

Otyłość jest skutkiem braku ruchu i złej diety, a to mogą być przyczyny problemów z erekcją. Warto zadbać o siebie i dorzucić do diety jakiś suplement. Na przykład Permen King.

2016-09-10 14:58:46
~franzuz

Permen King to jak najbardziej działający suplement. Podwójna dawka l-argininy w nim zawarta bardzo dużo daje.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.