wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Wirtualny Poradnik

Uważaj na przeziębienie!

07.07.2010

Nie dla wszystkich jest to sprawa oczywista, że i o tej ciepłej porze roku nasz organizm może nie poradzić sobie z wirusami, które go atakują. Kilka prostych porad pozwoli Ci uniknąć przeziębienia w środku lata.

Letnie przeziębienie jest zwykle zdecydowanie łagodniejsze niż grypa, która atakuje nas o innych porach roku. Charakterystyczne objawy tego stanu to pogorszone samopoczucie, łamanie w kościach, suchy kaszel oraz katar, a czasami także dolegliwości związane z układem pokarmowym, takie jak biegunka czy wymioty.

Czego unikać?
Letni wypoczynek i atmosfera słodkiego rozleniwienia nie sprzyjają myśleniu o ewentualnych zagrożeniach. Tymczasem warto zwrócić uwagę na kilka nawyków, by cieszyć się wakacjami i nie leczyć przeziębienia w łóżku.

Zimne napoje i lody. Przynoszą nam cudowną ochłodę w upalne dni i traktujemy je raczej jako zbawienie niż realne zagrożenie. Tymczasem gwałtowne zmiany temperatur szczególnie nie sprzyjają naszej odporności. Rozgrzany organizm potrzebuje czasu, by oswoić się z inną temperaturą, dlatego deser w postaci lodów należy jeść wolno, małymi porcjami, a do napoju warto dodać odrobinę ciepłej wody lub poczekać, aż nieco się ociepli. W ten sposób unikniemy bólu gardla lub, w najgorszym wypadku, anginy.

Kąpiele w zimnej wodzie. Po upalnym dniu nie marzymy o niczym innym jak o zimnym prysznicu lub zanurzeniu się w jeziorze czy w morzu. Zanim jednak damy nura do lodowatej wody, pamiętajmy, by przyzwyczaić organizm do nowej temperatury. Koniecznie delikatnie polejmy chłodna wodą kark, pachwiny oraz klatkę piersiową – dzięki temu uda się nam uniknąć wstrząsu termicznego. Pamiętajmy też, by w zimnej wodzie nie przebywać zbyt długo, bo może się to skończyć zapaleniem pęcherza moczowego.

Klimatyzacja. W upalne dni działająca na pełnych obrotach w biurach, mieszkaniach i samochodach. Różnica temperatur między klimatywzowanym pomieszczeniem a upalną pogodą na zewnątrz sięga czasami nawet kilkunastu stopni. Reakcja organizmu jest natychmiastowa – chrypka, katar, a czasem też ból gradła czy łamanie w kościach. Jeśli już musimy korzystać z tego typu urządzeń, pamiętajmy, by różnica temperatur nie była zbyt wielka, nasz organizm na pewno to doceni.

1 2
REKOMENDACJA
2010-07-08 06:45:24
~zyta

Schudłam nie wysilając się przy tym za bardzo. Pomogła mi w tym witryna internetowa, na którą natchnęłam się po wpisaniu w google "jeżeli uważają Panśtwo wop". Co najważniejsze odzyskałam zgrabną sylwetkę i utrzymuję wagę na stałym poziomie. Warto spróbować.

2010-07-07 22:22:24
~Ania

zle ustawiona klima w samochodzie powoduje często przeziebienie latem.Mnaie ostatnio poczęstowano super przekaska, ktora fajna na odchudzanie,to kawalki odzywczej urugwajskiej wolowiny-wild west jerky.Odchudza sie nimi m.inn piękna Liz Hurley a himalaisci zabierają na wyprawy.Polecam

2010-07-07 21:29:43
~zuzia

Bardzo szybko zgubiłam nadmierne kilogramy. W końcu utrzymuję wagę na wymarzonym poziomie. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak mi się to udało to wystarczy wpisać w wyszukiwarce "szybko i skutecznie pozbyć wop". Gorąco polecam.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.