wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

Ćwiczenia korygujące wady wzroku
Zdrowie & Fitness

Wirtualny Poradnik

Ćwiczenia korygujące wady wzroku

07.01.2011

Oko ludzkie zawiera wiele drobnych mięśni, które można ćwiczyć, żeby odzyskać ostrość widzenia. Amerykański okulista dr William Bates opracował uznaną już dziś na świecie metodę wzmacniania i zwiększania elastyczności mięśni oka.

Jeżeli masz dość okularów lub szkieł kontaktowych, boisz się skorygować wzrok operacyjnie, a chcesz dobrze widzieć, wypróbuj ćwiczenia dr Batesa. Nic Cię to nie kosztuje oprócz chwili czasu poświęconej na codzienny trening oczu.

Założenia teorii Batesa
Bates wierzył w zdolności regeneracyjne całego organizmu. Wyszedł on z założenia, że skoro np. złamana kość może się odbudować, to podobnie wzrok można naprawić przez odpowiednią rehabilitację. Okulary i soczewki kontaktowe są dla osoby z wadą wzroku jak kule dla człowieka ze złamaną nogą. Nie naprawiają zaburzonych funkcji, a jedynie ułatwiają funkcjonowanie z danym uszkodzeniem.Wg Batesa niepodejmowanie ćwiczeń rehabilitacyjnych skazuje nas na życie z pogłębiającą się wadą wzroku i noszenie sztucznych soczewek o coraz większej mocy. 

Nadwyrężanie wzroku
Bates uznał, że nieprawidłowe widzenie spowodowane jest niewłaściwym użytkowaniem narządu wzroku. Często mocno nadwyrężamy oczy, nie dbając o ich odpoczynek. Dlatego istotne jest przyswojenie sobie technik relaksacyjnych, które pozwolą im się zregenerować.

Dzięki regularnym ćwiczeniom opracowanym przez dr Batesa stan napięcia oczu stopniowo się zmniejsza, co bezpośrednio wpływa na poprawę widzenia. Trening ten obejmuje pasywne i dynamiczne formy relaksu oczu, jak również techniki rozluźniania umysłu, który również odpowiada za proces widzenia.

1 2 3
REKOMENDACJA
2011-01-09 23:17:36
~dagma

A co jeśli jedno oko widzi lepiej , niż drugie ? Wykonując ćwiczenia w rodzaju śledzenia lotu piłeczki , natychmiast słabsze oko wyłącza się , silniejsze pracuje .Różnica jeszcze się pogłębi .

2011-01-09 23:16:22
~Renata

jeżeli ktoś ma dużą wadę wzroku to nie może nie nosić okularów,bo się sam ogranicza ćwiczenia wykonywać dla poprawy komfortu wzroku ,przynajmniej spróbować,śledzenie obiektów w ruchu:ptaków,piłek,spadających liści,mijanych samochodów ćwiczy akomodację,czyli poprawi komfort widzenia ,a o to chodzi.

2011-01-09 23:14:19
~Bogna

Leczącego ptaka to ma mój Andrzejek

2011-01-09 23:12:21
~buddy

co ty bredzisz Tom nadmiar seksu ma psuć wzrok? Gdyby tak było to poruszałbym się za pomocą laski dla ślepców a mam tylko minus jeden.To jest gówno prawda a dr Bates niech sie pierdoli howgh!

2011-01-09 23:11:38
~ktos

tym,czego nie chcą widzieć. Kto czytał książkę wie o czym mówię. Ja również ćwiczyłam - zmniejszyłam wadę o 1 dioptrię, ale w czasie szkoły znowu nastąpiło pogorszenie. Nienoszenie okularów i akceptacja siebie są bardzo ważne.

2011-01-09 23:07:36
~Jaca

Mojej córce wspomogło bardzo leczenie, szkła coraz mocniejsze nie pomagały- wreszcie ktoś dostatecznie uczony zalecił o wiele mniejsze szkła i zestaw ćwiczeń- przyspieszyło leczenie u dziecka - miała prawie wyrok na okulary i okazało sie że zeza nie ma i wada ustąpiła dużo szybciej niż zakładano u innych okulistooptyków.

2011-01-09 23:05:39
~Rom

Ale bzdury!!!!!!!!!! ale głupota ale robienie z ludzi małpiszonów, to już było znane 150 lat temu przez Indian z Ameryki ( USA zw. demokratycznej),którzy nie nosili okularów bo znali zasady funkcjonowania oka.A tu nagle jakiś amerykanin Bates odkrawa Ameryke znaną przez miejscowych Indian.W demokracji USA wszystko jest możliwe!!!!!!

2011-01-09 23:01:44
~ktos

kiedys przez dwa miesiace wakacji nie nosilam okularow, a za to codziennie gralam w siatkowke. wzrok mi sie poprawil rewelacyjnie, niestety we wrzesniu zaczela sie szkola, wkuwanie, czytanie, komputer itp i wzrok znow mi siadl. ale wiem, ze cwiczenia z pilka naprawde dzialaja. U mnie to samo - wzrok popsuł mi się od komputera, książek, a także mojego zamknięcia sobie - osoby niepewne siebie, nieakceptujące również często mają problem ze wzrokiem - tworzą "filtr" przed ty

2011-01-09 23:01:30
~zadowolony

A mnie pomogło - w rok 1 dioptria lepiej:) Nie jest to nowe bo już 10 lat temu byłem na kursie pana Litwinowa który pokazywał co i jak. Pozdrawiam ćwiczących i życzę wytrwałości :)

2011-01-09 22:56:30
~Anemone

Ja miałam -1,75 na lewe oko i -2,25 na prawe oko. Robiłam te ćwiczenia w czasie wakacji, kiedy miałam 3 miesiące wolnego i mogłam ściągnąć okulary. Pomogło. W tej chwili nie noszę okularów. Z tego co się orientuje technikę tą wykorzystuje sie w czasie szkolenia pilotów w USA, ponieważ ćwiczenia te pomagają m.in. w szybszej akomodacji oka co jest wskazane w czasie walki. Metoda ta wymaga wytrwałości i wyrobienia sobie dobrych nawyków.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.