wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

Jak wzmocnić działanie leku
Zdrowie & Fitness
Czym popijać leki?
Zdrowie & Fitness

Wirtualny Poradnik

Jak wzmocnić działanie leku

21.01.2011

Sztuka leczenia nie polega tylko na połykaniu właściwych pigułek. Ważne jest także o jakiej porze przyjmujemy leki oraz czym go popijamy i przegryzamy.

Niektóre specyfiki wymagają połączenia z wodą, inne z sokiem, jedne bierze się przed, inne po jedzeniu. Od tego zależy ich skuteczność.

Gdy na pusty żołądek przyjmiemy leki drażniące ściany żołądka, po pewnym czasie być może wyleczymy chorobę, na którą był przepisany dany medykament, ale zaczną nam doskwierać problemy z przewodem pokarmowym.

Aby tego uniknąć warto zdecydować się na tabletki powlekane, które rozpuszczają się dopiero w jelitach. Śniadanie powinniśmy zjeść przed zażyciem m.in. aspiryny, polopiryny, butapirazolu, hydrokortyzonu, ibuprofenu, kwasu paraaminosalicylowego, propranolu, preparatów zawierających żelazo.Na pusty żołądek lepiej jest natomiast przyjmować leki, które są trudnowchłanialne. W tym wypadku, gdy mamy coś w żołądku lub jelitach, pigułka może mieć problemy z dostaniem się do krwioobiegu. Dotyczy to m.in. ampicyliny, digoksyny, oksacyliny, penicyliny V, większości tetracyklin. Te najlepiej jest zażyć przed śniadaniem.

Co z czym
Przyjmując środki uspokajające nie wolno popijać ich napojami zawierającymi kofeinę. Nie tolerują kawy i coli. W trakcie kuracji uspokajającej zalecana jest ziołowa herbata, sok lub woda mineralna. Inne leki najlepiej jest popijać niegazowaną wodą mineralną. Tylko niektóre medykamenty wymagają towarzystwa substancji zawartej w sokach. Ale o tym na pewno powie nam lekarz przepisujący ten lek.

Głównym wskazaniem dla osób, leczących schorzenia dróg oddechowych, jest zerwanie z nałogiem palenia papierosów. Substancje zawarte w spalanym papierosie skutecznie osłabiają działanie leków na astmę, rozedmę czy zapalenie płuc. Chorzy muszą także zrezygnować z towarzystwa osób palących. Zaleca im się tylko świeże powietrze.

fot. Photodisc/Thinkstock

Kompleksowy test zdrowia online

1 2
REKOMENDACJA
2012-11-28 23:09:38
~Mis

Kredyt

2011-01-25 07:45:55
~seth

Dowiedz się jak zarabiać w Internecie wiecej informacji na www.dorabiajteraz.zafriko.pl

2011-01-25 00:01:18
~Doktor G.

Pierd0lnąć poczwórną dawkę, albo jeszcze lepiej wjebac całe opakowanie.

2011-01-24 23:31:31
~mz

Sprzedam ładnie położoną działkę budowlaną w okolicach Bydgoszczy w miejscowość Maksymilianowo ul. Bukowa , możemy negocjować - 1533 m2 + mały domek gosp. mz.skuj@wp.pl . Bardzo zależy mi na szybkiej sprzedaży .

2011-01-24 16:45:29
~mz

Mam do sprzedania ładnie położoną działkę budowlaną w okolicach Bydgoszczy w miejscowość Maksymilianowo, możemy negocjować - 1533 m2 + mały domek gosp. - mz.skuj@wp.pl . Bardzo zależy mi na szybkiej sprzedaży .

2011-01-24 15:40:12
~mz

Szukasz najtańszego kredytu hipotecznego to zapraszam tu > http://superkredyt.ebroker.pl/lp1.h tml . Każdy kredyt przez internet tańszy do 40%. . Wybierz w dwie minuty najtańszy kredyt w Polsce ,bez uciążliwego wędrowania po bankach.

2011-01-22 18:50:59
~Zenek

Zapytajcie senatora PIESIEWICZA. To on "wciągał" lekarstewko przez nos

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.