wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Wirtualny Poradnik

Trądzik - zmora kobiet po czterdziestce

25.01.2011

Krosty, pryszcze, wypryski przez szereg lat uznawano za skutek uboczny dojrzewania. Były zmorą nastoletniej młodzieży. Teraz na wykwity skórne skarży się coraz więcej czterdziestolatek.

Wygląd skóry jest dziś ważniejszy niż kiedykolwiek. Wpływa na poczucie pewności siebie, samoocenę i komfort życia. Na każdym jego etapie. Mamy już nie tak chętnie, jak przed laty, uspokajają swe nastoletnie pociechy, że kiedy tylko minie hormonalna burza, znikną ich wszelkie problemy skórne. Bowiem coraz częściej na własnej skórze doświadczają tego problemu.

Przekonują się, że trądzik wcale nie kończy się w okresie pokwitania, ale potrafi ciągnąć się przez lata dojrzałości płciowej. Na wypryski i wykwity skarżą się kobiety nawet po pięćdziesiątce. Przypadłość, która z roku na rok dotyka coraz większa grupę osób, dermatolodzy nazywają „trądzikiem dorosłych” lub „późnym trądzikiem”. Mówi się nawet, że to choroba społeczna.Skąd te zaskórniki?
Zmiany trądzikowe dotykają zazwyczaj czoło, nos, brodę oraz dekolt i plecy. Pojawiają się tam, gdzie jest najwięcej gruczołów łojowych.

Sam trądzik powstaje w mieszkach włosowych. Ich podstawową funkcją jest utrzymanie prawidłowego nawilżenia oraz sprężystości skóry. Gdy ilość wydzielanego łoju mieści się w normie, skóra jest prawidłowo natłuszczona i chroniona przed nadmiernym wysychaniem. Natomiast, gdy dochodzi do nadmiernego wydzielania łoju, skóra jest lśniąca, tłusta i łatwiej dochodzi do zaczopowania ujść gruczołów. Powstają wtedy zmiany zapalne, które popularnie nazywamy pryszczami.

fot. Lifesize/Thinkstock

Jak usunąć bliznę po pieprzyku?

1 2 3
REKOMENDACJA
2015-10-14 11:31:26
~Ewa

Ja też stosowałam IQface, moim zdaniem to faktycznie jeden z lepszych środków jakie można obecnie zastosować w walce z trądzikiem

2015-04-14 20:50:26
~kawa

Ja także stosowałam tabletki IQFACE i jestem zadowolona bo w końcu moja twarz wygląda normalnie.I pomyśleć że wcześniej sporo rzeczy przetestowałam a wystarczyło kupić IQFACE.

2015-02-12 20:58:18
~FIONKA

Wiem jak to jest, miałam okropne problemy z cerą. Sporo czasu szukałam czegoś co by mi pomogło. Moja koleżanka która przebywa w Stanach na wymianie studenckiej podesłała mi tabletki IQface aby mi pomóc Trądzik i inne problemy z cerą zniknęły. Próbowałam wielu metod ale tylko ta okazała się skuteczna

2015-02-02 09:43:07
~Edessa

Mimo że nie mam 40 lat to trądzik zatrówał moje życie od kilku lat.I nie mogłam się go pozbyć.Antybiotyki działały ale tylko na chwile zawsze problem powracał.Tak na stałe trądziku pozbyłam się stosując tabletki IQFACE.Skład tych tabletek jest tak dobrze dobrany żę w szybkim czasie poradzić z sobie z problemem trądziku.

2015-01-06 21:52:15
~tiramisu

Ja już byłam bardzo zdesperowana jeżeli chodzi o walkę z trądzikem.Aż wstyd się przyznać do jakich metod człowiek jest się wstanie posunąć aby pozbyć się pryszczy.Tak było do czasu aż nie trafiłam na amerykańskie tabletki IQFACE dzięki nim pozbyłam sie problemu.Trzy miesiące wystarczyły aby moja cera znowu wyglądała jak u młodej kobiety.

2014-01-06 12:24:41
~samanta

witam jestem kobieta po 40 nigdy nie miałam klopotow z cera az do teraz ,,,mam straszny trądzik na buzi ale nie zgodze się ze toz powodu braku sexsu ,,mam go az za dużo hmmm a może przyczyna sa hormony ,,zla dieta i ,,stres,,,pozdrawiam

2011-03-03 11:13:45
~Iza

Dermatolodzy obserwują trądzik u dojrzałych kobiet, które odstawiają środki antykoncepcyjne, a nie planują dzieci (i nie rodziły) n.p. te nie będące w związku. Może należałoby tak spojrzeć na ten problem skąd inąd niewygodny dla firm farmaceutycznych, które promują leki antykoncepcyjne.

2011-02-20 18:28:59
~tk

chroniczny brak seksu, to jest podstawowa przyczyna 40 latek.

2011-02-18 14:13:47
~Kalia

Nikt już nie chce bzykać starych rur i dlatego pokazuje się trądzik

2011-02-11 07:14:25
~Magdalena

Jedzenie chemi i GMO - proste, człowiek jest tym co je - a teraz krzyczcie, że to nie prawda i że jestem sfrustrowana, to taka prymitywna zagrywka stukaczy na utrzymaniu koncernów.

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.