wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

Czego potrzebuje nasze serce?
Zdrowie & Fitness

Wirtualny Poradnik

Czego potrzebuje nasze serce?

26.01.2011

Do prawidłowego funkcjonowania serce potrzebuje ciągłego dostarczania minerałów, które wspomagają procesy odbudowy i regeneracji uszkodzonych komórek. Brak odpowiednich minerałów oraz długotrwałe przerwy w ich dostarczaniu, zaburzają pracę serca i naczyń krwionośnych.

Potas
Potas w istotny sposób hamuje rozwój chorób serca, udarów mózgu i miażdżycy. Uaktywnia bardzo istotny dla prawidłowego funkcjonowania serca enzym – ATP-azę, który odpowiada za dostarczanie energii ciężko pracującemu mięśniowi sercowemu.
W przypadku niedoboru potasu, serce bije w nierównym rytmie, przez co nawet proste czynności wywołują zmęczenie.

Wzrasta wówczas możliwość wylewu krwi do mózgu i ryzyko wystąpienia problemów z naczyniami wieńcowymi. Potas zwiększa też przepuszczalność błony komórkowej, wpływając na rozkurcz mięśnia sercowego i wydłużając okres jego wypoczynku.
Potas przeciwdziała powstaniu reakcji miażdżycowych w naczyniach krwionośnych, a co za tym idzie zmniejsza ciśnienie krwi (naczynia krwionośne stają się bardziej drożne, więc krew swobodniej krąży i spada ciśnienie). 

Hamuje też powstawanie wolnych rodników, które uszkadzają mechanicznie naczynia krwionośne. Potas zatrzymuje również proces zlepiania się płytek krwi, zmniejszając przylepianie makrofagów do ścian naczyń krwionośnych i ograniczając tworzenie się skrzepów.
Doskonałym źródłem potasu są suszone morele oraz figi, a także awokado, banany, ziemniaki, pomidory oraz kiwi, grejpfruty i seler.

Magnez
Rolą magnezu jest m.in. regulacja temperatury ciała, pośrednictwo w przesyłaniu impulsów nerwowych, zapobieganie nadciśnieniu, regulacja pracy serca.

fot. Photodisc/Thinkstock

Kompleksowy test zdrowia online

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2011-01-26 19:45:24
~ryczyk

Artykuł pierwsza klasa. Test zdrowia nic nie wart : nastawiony na wyłudzenie kilku groszy za SMS-a. Tyle, że nikt nie wyemituje krytycznego wpisu - norma.

2011-01-26 19:25:22
~Wojtek

Najlepsze zrodlo potasu to woda kokosowa. Na szczescie malo ludzi o tym wie dlatego jest jeszcze w miare tania.

2011-01-26 19:25:19
~zadowolona

Bez suplementacji tych składników ani rusz ! Dlaczego ? Ponieważ nasza dzisiejsza żywność nie potrafi nam dostarczyć wszystkich odpowiednich składników odżywczych. Niestety, ale postęp cywilizacyjny kosztuje. Ale jeść trzeba. A co ? Sprawdź ! Chcesz dowiedzieć się więcej? Obejrzyj film i zdecyduj: (www.skorzystaj.justyna.mojawaga.pl )

2011-01-26 19:19:43
~adept

Tak . Zgadzam się macie wybiórczo rację .Ale globalnie patrząc na zjawisko zdrowia,zerknijmy na stronę bloga :kochanezdrowie.blogspot.com/ Dlaczego ? bo tam mamy kilkadziesiąt "mocnych" informacji z całego świata o zdrowiu .szczególnie zwracam uwagę na zdrowie przy komputerze . Co jest pilnego do zrobienia by być sprawnym .

2011-01-26 19:18:13
~seth

Dowiedz się jak zarabiać w Internecie wiecej informacji na www.dorabiajteraz.zafriko.pl

2011-01-26 19:17:28
~TheAsd

Do grazki: Wiesz co to jest PIERWIASTEK? Tu jest mowa o pierwiastkach, nie związkach.

2011-01-26 19:17:02
~ania

Poczytaj i wyślij tłuszcz do diabła. Idealna dieta dla każdego bez względu na wiek. Odżywia, oczyszcza organizm, wzmacnia i regeneruje .Ponadto możesz jeść ulubione posiłki i chudnąć.. Ja po dwóch ciążach zgubiłam 10 kg w 3 miesiące i wagę trzymam. Polecam (odchudzamskutecznie.com.pl

2011-01-26 19:14:48
~kljxcklvjxckljv

Dlaczego podane są tylko źródła potasu, a reszty już nie?

2011-01-26 19:10:54
~okazja

Sprzedam ładnie położoną działkę budowlaną - 1533 m2 + mały domek gosp.w okolicach Bydgoszczy w miejscowość Maksymilianowo ul. Bukowa - mz.skuj@wp.pl . Bardzo zależy mi na szybkiej sprzedaży .

2011-01-26 19:04:34
~PINOKIO

WAŻNE ŻEBY DRZEWO BYŁO SUCHE I BEZ KORNIKÓW!!!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.