wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Wirtualny Poradnik

Zespół cieśni nadgarstka

10.02.2011

Jeśli nagle szklanka wypada ci z rąk, nie jesteś w stanie jej utrzymać, towarzyszą temu drętwienia i mrowienie kciuka, palca wskazującego oraz środkowego, dodatkowo pracujesz rękoma lub wysyłasz setki smsów dziennie- prawdopodobnie cierpisz na zespół cieśni nadgarstka.                                                                             

Zespół cieśni nadgarstka i wszystkie objawy jemu towarzyszące są powodowane przez ucisk na nerw pośrodkowy przebiegający w kanale nadgarstka wraz z dziewięcioma ścięgnami mięśni zginaczy palców i dłoni. Ucisk jest powodowany przez wzmożone ciśnienie w kanale nadgarstka.                                                                        

Choroba zawodowa?                               
Przyjęło się, że zespół cieśni nadgarstka jest chorobą zawodową, dotyczącą muzyków, programistów komputerowych i pracowników innych zawodów narażonych na ciągłą pracę przy zgiętych nadgarstkach. Okazuje się jednak, że nie tylko wykonywany zawód ma wpływ na wystąpienie choroby.

Jeżeli choroba rozpoczyna się u młodych osób, bez narażenia zawodowego, warto sprawdzić, czy nie mamy do czynienia z zaburzeniami z kręgu chorób endokrynologicznych. Akromegalia, czyli nadmierne wydzielanie hormonu wzrostu u osób po zakończeniu okresu wzrastania, często manifestuje się zespołem cieśni, powodując rozrost struktur wewnątrz kanału i ucisk na nerw.

Równie często zespół cieśni występuje u osób z niedoczynnością tarczycy. Może być to również pierwsza manifestacja cukrzycy. Zespół cieśni nadgarstka często towarzyszy chorobom reumatologicznym, takim jak reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie wielomięśniowe, twardzina układowa, polimialgia reumatyczna i dna moczanowa.

fot. sxc.hu

Kompleskowy test zdrowia online

1 2 3
REKOMENDACJA
2011-02-12 10:26:31
~mgr Ania

PEWNA PRACA PRZEZ INTERNET !!! 1500-2500zł/mies. Zarabiaj z WP Wejdź i się przekonaj, jakie to łatwe !!! www.praca-przez-internet-chalu pnictwo.blogspot.com

2011-02-11 10:47:50
~R.T.

Ale ładne paluszki... :) Uwielbiam kobiece dłonie. :)

2011-02-11 10:45:23
~b

mnie fiutaczci drentwieje każdego poranka! Co to za choroba?

2011-02-11 10:32:52
~ola

Jeśli martwisz się zbyt szeroką talią, cellulitem na udach i kilkoma zbędnymi centymetrami w biodrach, możesz już zacząć myśleć o czymś innym. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy specjalny program, dzięki któremu wypracujesz idealny wygląd. W zasadzie niewiele zmieni się w twojej diecie. Będziesz mogła jeść ulubione dania a waga będzie spadać.(odchudzamskutecznie.com.pl ) a ty osiągniesz wymarzoną talię

2011-02-11 10:11:03
~messua0

Infradźwięki nas zabijają każdej nocy niedotlenienie mózgu,,kości ,zaburzenia tętniczo-żylne,żołądek jelita i szereg innych dolegliwości u wszystkich U WSZYSTKICH Nadgarstki to na skutej drgań jest niedotlenienie kości ale kto to wie TO CHOROBA OD DRGAŃ A SEN NAS ZABIJA!! WIĘCEJ INFO NA messua0@wp.pl

2011-02-11 10:04:44
~messua0

SZANOWNI PAŃSTWO!! Pisze z uwagi na bezpieczeństwo zdrowia i życia naszego w naszych mieszkaniach w całej Polsce !!!pomijam inne państwa, a dzieje się to w wszędzie !!! Otóż, ludzie a przede wszystkim elektrycy (zmowa utajona) PSEUDOELEKTRYCY kradną prąd poprzez wkładanie do przewodów wentylacyjnych bądź kominowych(przekłuwają się w miescach takich aby miec dostęp do wyjmowania tych urządzen )nie myląc z kratka wentylacyjna i wyciągiem!! Urządzenia obrotowe: jak si

2011-02-11 09:57:37
~fdf

Bądź mądry wejdz i czytaj echoroztocza. cba. pl

2011-02-11 09:57:26
~ester

a mi pomogła rehabilitacja,czasem jeszcze drętwieją mi palce nad ranem ale myślę ze to wina mojej pozycji w której śpię, nie ma juz bólu i czuje sie dobrze

2011-02-11 09:56:38
~megi

jestem po trzech operacjach, dwóch w łokciu i jednej w dłoni. Pomogło niewiele. Operacje wykonywane były w pracowni plastycznej. Niewiele to pomogło ale żaden lekarz nie skierował mnie na żadną rehabilitację!!! I nie ma dalszego leczenia. Rzeczywiście mniej boli, mniej wypada z rąk ale się zdarza. Więc zanim pójdziemy do lekarza powinniśmy sami się nim stac żeby wiedzieć czego się domagać. Fajne. to po co lekarz????

2011-02-11 09:55:18
~mz

Najtańszy kredyt ,,Rodzina Na Swoim ,,znajdziesz tu > http://superkredyt.ebroker.pl/lp3.h tml < Każdy kredyt zamówiony przez internet tańszy do 40%. Wybierz w dwie minuty  tani kredyt  ,bez uciążliwego wędrowania po bankach.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.