wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Gdy praca szkodzi twojemu zdrowiu

03.03.2011

Praca biurowa uważana jest za pracę lekką, łatwą i przyjemną. Czy jest tak, aby na pewno? Okazuje się, że praca za biurkiem, w klimatyzowanych pomieszczeniach wcale nie jest lekka, a dodatkowo niesie sporo zagrożeń zdrowotnych.

A ponieważ pracować trzeba, więc warto zastanowić się jak zadbać o swoje zdrowie i jak zmienić swoje nawyki, aby praca za biurkiem nie nadszarpnęła naszego zdrowia.

Praca siedząca sprzyja otyłości
. Dlaczego? Z braku ruchu. Siedzimy osiem godzin, wracamy do domy samochodem i dalej siedzimy tyle, że przed telewizorem. Tak postępuje sporo osób.

Drugim powodem nadwagi są złe nawyki żywieniowe. Często wychodzimy do pracy bez śniadania, a obiad jemy dopiero po powrocie do domu, późnym popołudniem.W pracy zadowalamy się batonikami, drożdżówkami i innymi łatwo dostępnymi przekąskami. Czasami jest to spowodowane warunkami w pracy (krótkie przerwy, brak miejsca gdzie można zjeść), a czasami po prostu naszym lenistwem: rano nie chce nam się zrobić kanapki.

Efektem nieracjonalnej diety jest nadwaga, albo inne problemy: spadki nastroju, problemy z koncentracją, problemy z układem trawiennym. Najprostszy sposób, aby tego uniknąć to zadbać o racjonalne, regularne posiłki. Wbrew pozorom nie kosztuje to zbyt wiele wysiłku, na pewno przyniesie korzyści. Po pierwsze jedz pierwsze śniadanie, najlepiej już w domu, a najpóźniej zaraz po przyjściu do pracy: kanapki, płatki zbożowe, owoce, nabiał, kawa lub herbata. Śniadanie ma być sycące i pełne wartościowych składników odżywczych.

Ważnym posiłkiem jest również drugie śniadanie. W zależności od miejsca pracy i jej specyfiki możesz zabrać z domu kanapki, sałatkę, surówkę. Jeśli jesteś w pracy do późnego popołudnia, albo wracasz dopiero wieczorem do domu, lepiej zjeść 2 posiłki w czasie pracy, a domu tylko lekką kolację.

fot. Thinkstock

Kompleksowy test zdrowia

1 2 3
REKOMENDACJA
2011-04-07 12:50:07
~mimo

jeśli chcesz dobrze zarobić, kliknij i zapisz się: ttp://centrumreklamy.com/page s/index.php?refid=mgadzala polecam

2011-03-07 20:18:18
~bolo

Jeśli ci robota szkodzi porzuć pracę o co chodzi.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.