wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Wiecznie zaspani

fot. Thinkstock
15.06.2011

Niektórzy zawsze czują się zmęczeni i niewyspani. Rano w nieskończoność przeciągają moment wyjścia z łóżka, przestawiając budzik o choćby dwie minuty, a senność, która dopada ich po południu, każe zdrzemnąć się choćby kwadrans.

Warto się uważnie przyjrzeć swojemu organizmowi, bo chociaż często taka senność wynika wyłącznie z przepracowania i wystarczy porządnie wyspać się i wypocząć, to jednak może być ona oznaką choroby.

Jakie choroby wywołują uczucie senności?
Uczucie senności towarzyszy między innymi niedoczynności tarczycy, cukrzycy, zaburzeniom tętniczym, anemii, depresji. W anemii, oprócz senności, pojawia się osłabienie, kłopoty z koncentracją i pamięcią, bóle głowy oraz duszności. Przy anemii pojawia się także bladość i suchość skóry, zmiany na błonie śluzowej języka oraz gardła, zajady, pogorszona kondycja włosów i paznokci.

Osłabione włosy świadczyć mogą również o niedoczynności tarczycy. Inne objawy tej choroby to uczucie zimna, wysuszona skóra, kłopoty z wypróżnieniem, zwiększona masa ciała. Z kolei depresja, oprócz senności, przejawia się brakiem energii, pesymizmem, chory zaniedbuje codzienne obowiązki, przestaje utrzymywać kontakty towarzyskie, często też zmienia nawyki kulinarne, które prowadzą do spadku lub wzrostu masy ciała.

Senność pojawia się również przy cukrzycy. Objawy, które także pojawiają się przy cukrzy to częste oddawanie moczu, silne pragnienie, zmiany masy ciała, zwiększony apetyt, szorstka i przesuszona skóra, zajady w kącikach ust. Senność i osłabienie mogą świadczyć o niedociśnieniu tętniczym. Osoby z niedociśnieniem szybko się męczą, mdleją po dłuższym przebywaniu w pozycji siedzącej, cierpią na zaburzenia koncentracji, mają mroczki, dotkliwie reagują na zmiany pogody, nadmiernie się pocą.

1 2 3
REKOMENDACJA
2018-06-04 22:57:38
~Andrzej

Jak mnie łapie silna senność w robocie to pije shot KofAktinu - stawia na nogi od razu. super jest to, że efekt długo się utrzymuje i że pomimo takiej dawki kofeiny nie tylko pobudza, ale też poprawia koncentracje dzięki zawartości żeń-szenia

2011-08-09 17:38:14
~sniadanie.mkondras.mojawaga.pl

zacznij dzień od idealnie zbilansowanego posiłku. Jeśli chcesz schudnąć to rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli poważnie podchodzisz do tego tematu, wejdź na stronę i wypełnij zgłoszenie na bezplatną konsultacje.

2011-07-17 12:18:23
~Chcesz poznać datę swojej śmi

Chcesz poznać datę swojej śmierci? Nic prostszego! Wejdź na http://poznajdate.com , a my ci to powiemy!

2011-06-16 01:05:12
~czytelniaczka

na poczatku roku dowiedziałam się ze mam Hashimoto, lekarz do tej pory nie może coś unormować moich hormonów, skaczą wyniki z wizyty na wizytę, męczę się z tymi hormonami niemiłosiernie, tak trudno innym zrozumieć ze ta choroba czasem naprawde męczy:(

2011-06-16 00:32:32
~kl123

Palenie papierosów. Niedotlenienie organizmu też powoduje senność. Organizm palacza potrzebuje snu, aby się dotlenić. jak człowiek śpi to przecież nie pali.

2011-06-15 23:53:48
~www

sennosc jest nadmierna przy chorobie Hashimoto! Kazdy powinien zrobic badanie w kierunku tej choroby, bo jej skutki sa powazne...

2011-06-15 23:25:37
~jar

Hmm.. z tym alkoholem to ciekawe... Ja sobie zwykle wieczorem tak 1-2 piwka "na sen" przyjmuję a tu się okazuje że to nie w tą stronę... Trudno, odeśpię kiedy indziej :)

2011-06-15 23:21:54
~śpioch

Mam 34 lata a potrzeby 13latka lub kilkulatka

2011-06-15 23:17:36
~sailor

święta racja,- wątroba-, za dużo tabletek cudodajnych w postaci magnezu multiwitamin itp itd. Czy jak tych "farmaceutyków " kiedyś nie było to jak było? zdrowa marcheweczka z działki itd. a teraz na potęgę polfarmę każdy bierze każdy kupi , w sumie nie ważne o firmę . syntetyki robią swoje. stres , senność , i inne tego objawy to zatrucie organizmu. czasem wyjść się nie chce.

2011-06-15 23:10:58
~mlody

http://www.youtube.com/watch?v=VEHw aO54x8k zacznijcie porzadnie jesc i problem z glowy

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.