wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Wirtualny Poradnik

Dlaczego puchną nogi?

fot. Wikipedia/PD
20.06.2011

Spuchnięte stopy i kostki, problem z dobraniem odpowiednich butów na wieczór to dylemat, który szczególnie narasta w upalne, letnie dni. Przyczyna opuchlizny może być błaha, jednak stale powtarzające się epizody tej nieprzyjemnej dolegliwości mogą być oznaką poważnej choroby.                                                                            

Skąd się bierze opuchlizna?                               
Zazwyczaj nogi puchną z powodu braku ruchu. Jest to zjawisko naturalne, gdyż krew i limfa płyną wbrew grawitacji z dołu ku górze tylko dzięki pracy mięśni stopy, podudzi i ud. Jeżeli mięśnie pozostają w spoczynku, nadmiar płynu pozostaje w dolnej części ciała i z czasem przesiąka, tworząc obrzęki. Ulgę może przynieść odpoczynek z uniesionymi nogami, zgiętymi w stawach kolanowych i opartymi na przykład o poręcz sofy.

Przyczyną opuchlizny może być też dieta bogata w sól, która powoduje nadmierne gromadzenie płynów w organizmie i sprzyja puchnięciu nóg. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie ograniczenie spożycia soli, co pomoże nie tylko w pozbyciu się opuchlizny, ale także obniży ciśnienie tętnicze krwi i odciąży serce.                                                                                                

Groźny sygnał                                       
Jeżeli puchnięcie nóg zdarza się często, niezależnie od temperatury otoczenia i wysiłku fizycznego, a obrzęki pojawiają się również rano po całonocnym odpoczynku, może być to sygnałem innej, poważnej dolegliwości.                                                                

Za duże obciążenie                           
Otyłość to choroba, w której jednym z objawów może być opuchlizna stóp i kostek. Problem pojawia się, gdy nasze nogi nie są w stanie udźwignąć ciężaru, jakim je obarczamy przez zbędne kilogramy. Dodatkowo nadmiernie obciążone nogi mogą boleć, co po dłuższym czasie może doprowadzić do zwyrodnienia stawów.

Na takie problemy szczególnie narażone są osoby o figurze typu jabłko - mające duży obwód w pasie i stosunkowo szczupłe kończyny. Jeśli więc obwód w pasie przekracza 80 cm u kobiety lub 94cm u mężczyzny (według norm amerykańskich 88 cm u kobiety i 102 cm u mężczyzny) wysoce prawdopodobna jest otyłość typu brzusznego. U osób takich warto zwrócić uwagę na objawy towarzyszące opuchliźnie.

1 2
PRZECZYTAJ KONIECZNIE
REKOMENDACJA
2011-06-28 09:23:54
~AA

ZAPRASZAM SERDECZNIE DO NOWO POWSTAŁEJ STRONY INTERNETOWEJ . MOŻNA NA NIEJ ODNALEŚĆ POSIADAĆA NAJWIĘKSZEGO CZŁONKA POLSKIEGO CHCECIE SIĘ DOWIEDZIEĆ KTO JEST JEGO WŁAŚCICIELEM ZAPRASZAM NA STRONE http://seksbaza.com/forum-cz lonek-meski/index.php NAJWIĘKSZY PENIS POLSKI !!!! ZAJŻYJ A DOWIESZ SIĘ KTO GO POSIADA

2011-06-27 19:10:51
~Iwona

to się odchudz,bo otyłość jest przyczyną wielu chorób,odchudzajacym się polecam oprocz ruchu fajna,niskokaloryczną przekąskę o nazwie wild jerky i bundu biltong.

2011-06-27 14:52:49
~anna

Polecam NAPOJE LIKOPENOWE. Są źródłem wielu ważnych dla zdrowia składników. Przede wszystkim w 100% przyswajalnego aktywnego likopenu, który przez naukowców i lekarzy uznawany jest za jeden z najsilniejszych antyoksydantów. W jednej butelce takiego napoju jest go, aż 30 mg (średnio trzy razy więcej niż w ketchupie, kilka razy więcej niż w soku pomidorowym, pomidorze, czy grejpfrucie). Likopen powoduje silny efekt ochronny przed rozwojem nowotworów płuc, wątroby, żołądka, pr

2011-06-27 12:14:03
~nina

Nie przesadzaj!!! To nie jest tak jak myślisz...Ja też miałam problem, aby schudnąć, ale gdy wpisałam w wyszukiwarce - ( nowatorstwo atypowej diety ) w końcu poznałam co to jest szczęście.

2011-06-23 09:35:27
~Agata

Chcesz być piękna? Wpisz w wyszukiwarce dietek i zobacz jak łatwo zrzucić zbędne kilogramy bez wysiłku

2011-06-23 08:23:44
~jadwiga

nogi.ci.puchna.bo.zamalo.pijesz.piw a

2011-06-22 23:29:11
~DJ MAXIMUS

THE EXPLOITED I SŁUCHAJTA I PODZIWIAJTA I UCZTA SIĘ

2011-06-22 23:27:04
~DJ MAXIMUS

TO JA WASZ RECENZENT PŁYTA DODY JEST REWELACYJNA --ZE AZ SIE ŻYGAĆ CHCE NOWA GENERACJA TYCH PISMAKÓW I MUZYKÓW TO ZWYRODNIALCY JAKICH MAŁO .BUZIAKI W ODBYT

2011-06-22 23:19:36
~DJ MAXIMUS

POLECAM NA OTYŁOŚĆ PŁYTĘ DODY,JEST REWELKA ZEBY DOSTAĆ STRESA,,,,,NO PO PROSTU CHAŁA JAKICH MAŁO,ZEBY TAKAKIE SZITY ŚPIEWAĆ TO TRZEBA BYĆ PIER...DOLNIĘTYM PO 5 PIWACH

2011-06-22 20:43:55
~MAX

A W SOPOCIE POŻAL SIĘ BOŻE WSZYSTKO W REMONCIE MOLO ,OPERA LEŚNA ,DROGI I TO MA BYĆ KURORT ,PRZECIEŻ TU JAK W POLU NA WIOSCE SAMA WIEŚ PRZYBYŁA ŚMIERDZI CAPEM NIE MYJĄ SIĘ ,A W ZIMĘ TO TU WIOCHA NIE MA LUDZI,,,I BIEDA SAMI EMERYCI,,,NO I OGÓLNIE SYF

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.