wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wirtualny Poradnik

Rak jajnika atakuje powoli

fot. Thinkstock
01.08.2011

Rak jajnika zajmuje drugie miejsce, tuż po raku szyjki macicy, co do częstości występowania wśród nowotworów narządu rodnego. Niestety, diagnozy stawiane są zbyt późno, co skutecznie zmniejsza szansę na całkowite wyzdrowienie.

Zmiany w jajnikach mogą pojawić się w każdym wieku. Zarówno nastolatka, trzydziestolatka, jak i kobieta, która przeszła już klimakterium może zmagać się z jedną z licznych chorób jajników. Nie wolno ich lekceważyć, ponieważ stanowią realne zagrożenie dla zdrowia kobiety.

- Jajniki są jednym z najważniejszych kobiecych narządów – to w nich dojrzewają komórki jajowe i wytwarzane są żeńskie hormony, odpowiedzialne za regulację oraz przebieg cyklu miesiączkowego. Prawidłowo funkcjonujące jajniki decydują o płodności, zdrowiu i samopoczuciu kobiety. Niestety, jest to narząd narażony na wiele chorób - informuje Michał Kunicki, dr n. med., specjalista ginekolog-położnik, endokrynolog z Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA.

Na co chorują jajniki
- Najczęściej, w związku z jajnikami, diagnozuje się różnego rodzaju zmiany, takie jak torbiele czy stany zapalne. Te pierwsze mają różne podłoże i charakter – czasem są całkowicie niegroźne, czasem wymagają leczenia farmakologicznego lub niekiedy chirurgicznego. Zapalenie przydatków (jajników i jajowodów) z kolei, pojawia się najczęściej jako konsekwencja zakażenia bakteryjnego. Wcześnie wykryte i leczone najczęściej nie wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla zdrowia. Niestety, jajniki podatne są też na nowotwory, które wymagają bardziej złożonej diagnostyki – wyjaśnia dr Michał Kunicki.

Największą liczbę zachorowań na raka stwierdza się u kobiet między 50 a 59 rokiem życia. Wraz ze starzeniem się kobiety, starzeje się jajnik i chociaż staje się zbyt stary na spełnianie swej funkcji hormonalnej, nigdy nie staje się zbyt stary, aby rozwinął się w nim rak.

1 2
PRZECZYTAJ KONIECZNIE
REKOMENDACJA
2018-02-08 23:36:08
~Madzia

Pomysł z zastosowaniem tego preparatu wydaje się bardzo sensowny. Widziałam jego skład, ma wszystkie niezbędne makroskładniki. Moja babcia jest w trakcie leczenia, postaram się kupić jej zapas :) dzięki :)

2018-01-05 11:37:05
~Kasia

Moja mama przeszła leczenie - operacja + chemia. Kosztowalo ją to sporo - schudła bardzo. Teraz ma problemy z jedzeniem, ale udaje nam się tak kombinować, żeby miała odpowiednią dietę. Do dań, głównie zup które je, dodajemy Nutramil i dzięki temu są zdecydowanie bardziej pożywne i mają wiecej białka

2011-08-03 00:25:26
~150471

Może warto wykonać test na obecność nowotworu w organizmnie http://tojefura.com. Strona dostarcza również wiele informacji o nowych metodach wykrywania raka.

2011-08-02 05:58:43
~moosiaczek

Ignorujemy tak istotny problem.Często słyszymy,że odkrywana jest nowa metoda wykrywania raka,że jest nadzieja na wyleczenie kolejnej grupy ludzi.Co z tego jeśli boimy się zgłosić problem lekarzowi?czekamy do ostatniej chwili,często nieświadomi zagrożenia.Trafiłam ostatnio na stronkę http://tojefura.com gdzie można zrobić test i przekonać się czy sprawa raka nas dotyczy.może to jakiś krok dla tych, którzy obawiają się lekarza?Może później będzie łatwiej....

2011-08-01 16:27:38
~Krzysztof

Witajcie! Wiem, że może nie na temat i spamuję, ale potrzebuję waszej pomocy! Niedługo się bronię (praca magisterska) i muszę zrobić anonimowe badania, które będą w niej wykorzystane. Odwiedź proszę moją stronę www(kropka)bestofbest(kropka)pl i poświęć zaledwie 2 minuty na wypełnienie anonimowej sondy (tylko 3 krótkie pytania). Po wypełnieniu sondy otrzymasz ode mnie niespodziankę. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Krzysztof.

2011-08-01 16:10:28
~marta

OSIEM LAT - brałam lek - MILWANE /pigułki antykoncepcyjne/ - lekarz zapewniał że są bezpieczne - dziś wiem że mnie oszukał - diagnoza - RAK PIERSI

2011-08-01 15:59:57
~Jacman

Czytałem o nowej metodzie wykrywania raka na stronie http://tojefura.com. Czy ktoś to sprawdził ?

2011-08-01 15:56:42
~nela

to nie ma możliwości i na wizytę czeka się miesiącami. A potem nadzwyczajnie odkłada...

2011-08-01 15:55:09
~nela

Nie czytałam waszych wypowiedzi, ale chce wyrazić swoje zdanie w tej sprawie. Ja jako młoda kobieta chciałam zrobić sobie badania takie kontrolne, więc poszłam zapisać się do pani ginekolog a tu okazuje się ze już nie robią zapisów na ten rok.a żeby pójść prywatnie to mnie porostu nie stać. W sumie jest tak ze wszystkimi lekarzami specjalistami ze na wizytę czeka się miesiącami. Tyle w mediach mówią, ze kobiety nie dbają o swoje zdrowie a prawda jest taka ze jak już chce

2011-08-01 15:28:25
~ula

ja niestety na badanie cytologiczne jestem za stara byłam u ginekologa który poinformował mnie że niestety NFZ skreslił mnie z tego badania bo skończyłam 59 lat

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.