wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Rak piersi

26.06.2008

Kobiety z wcześnie wykrytym rakiem piersi mogą żyć tak samo długo, jak ktoś, kto nigdy nie cierpiał na to schorzenie - wynika z najnowszych brytyjskich badań. Do takich wniosków doszli naukowcy prowadzący przesiewowy program wykrywania raka pod auspicjami brytyjskiego Narodowego Instytutu Zdrowia.

Jak wskazują wyniki, 6 na 10 kobiet, u których po badaniach przesiewowych zdiagnozowano i leczono raka piersi może mieć taką samą długość życia, jak średnia w populacji. "W ostatnich dwóch dekadach dokonał się ogromny postęp odnośnie leczenia raka piersi i obecnie, więcej kobiet może czerpać korzyści z wczesnej diagnozy" - komentuje prowadząca badania prof. Julietta Patnick. Przykładem na to jest fakt, że gdy lekarze przejrzeli dane odnośnie kobiet, które ze względu na bardziej zaawansowanego raka miały gorsze rokowania, okazało się, że po 15 latach 86 proc. z nich ciągle żyło.

Jak podkreślają autorzy pracy, wyniki te dowodzą, że kobiety nie powinny opuszczać badań przesiewowych. Zaznaczają zarazem, że nie zapewniają one wyleczenia każdej pacjentce. U małej liczby chorych rak może bowiem nawracać.

(PAP)

REKOMENDACJA
2012-10-27 17:42:55
~ewa

Drogie panie internautki szukające sposobu jak pozbyć się skutecznie wagi i nigdy już do niej nie wrócić. Proponuję zapoznać się z programem, który mnie osobiście bardzo pomógł. Do chwili obecnej tj przez okres 8 miesięcy schudłam 27 kg. Super mam wyniki, świetnie się czuję i wyglądam młodziej. Podaję stronę (idealnafigura.com/pewne) Gorąco polecam i życzę powodzenia.

2012-10-09 23:30:10
~ada

Młody Tata czyżbyś był zboczonym ginekologiem i nie podoba ci się uświadamianie kobiet by były z mężem podczas badań i zabiegów ja mam męża i bym sadziła sie gdyby go wyrzucili

2012-09-29 12:40:25
~M27

Ale Gosia ma rację: mammografia POWODUJE raka piersi!

2012-07-20 07:21:03
~Młody tata

Bardzo proszę Gosia wróć do podstawówki i zapoznaj się z zasadami poprawnej pisowni i nie kalaj więcej języka polskiego. Do tego nie wklejaj pod każdym artykułem tej samej treści. Twoje zachowanie jest żenujące.

2012-07-09 19:04:16
~gosia

Mammografia uaktywnia raka!!!.nam(bo mąż jest zawsze przy mnie przy każdym badaniu i był podczas porodów mam prawo do obecności i nie chodzi o islam) podczas badania ginekolog zalecił masowanie piersi unika się raka i są większe i jędrniejsze.A co do obecności przy badaniu męża to zacofani nie zrozumieją np.We Francji nie wolno być sam na sam ginekologowi z pacjentkom jest w większości osoba bliska jak jej brak załatwia się położną.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.