wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Wirtualny Poradnik

Naturalna terapia antynowotworowa

fot. Thinkstock
16.01.2012

Terapia dr. Maxa Gersona nazywana jest Świętym Graalem wśród metod leczenia raka i innych chorób cywilizacyjnych. Na świecie funkcjonuje wiele instytutów imienia sławnego lekarza i naukowca, które propagują tę naturalną formę terapii.

Doktor Max Gerson (ur. 1881 roku) pochodził z żydowskiej rodziny zamieszkującej Wągrowiec w województwie wielkopolskim. Jako lekarz wielokrotnie wyjeżdżał wizytować niemieckie sanatoria, a w wyniku nastania kampanii antysemickiej w 1936 roku udał się do Nowego Jorku. Zmarł 8 marca 1959 roku, w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach.

Jedna z teorii mówi, iż jego badania i rozpropagowanie skutecznej terapii stanowiło zagrożenie dla koncernów farmaceutycznych, dlatego dokonano zamachu na jego życie. Faktem jest jednak, iż Gerson był pionierem wśród naukowców i jako pierwszy opisał przyczyny powstawania nowotworów, jako zespołu wyniszczenia tkanek, który wynika przede wszystkim z zaburzenia równowagi sodowo-potasowej na poziomie komórkowym.


Postępujące tym samym zatrucie organizmu oraz ciągły niedobór składników odżywczych prowadzi w rezultacie do rozwoju raka.

Odkrył również, że osoby chorujące na nowotwory, nie są w stanie całkowicie strawić przyjmowanego pożywienia, a nieprzyswojone resztki są wchłaniane właśnie przez guz.

Terapia Gersona to naturalna metoda leczenia wielu nieuleczalnych obecnie chorób, która najlepsze efekty przynosi w przypadku nowotworów. Główną różnicą pomiędzy omawianą metodą, a tradycyjnymi sposobami leczenia, jest całościowe podejście do ludzkiego organizmu, mające na celu usunięcie przyczyn choroby.

Gerson uważał bowiem, że rak jest  schorzeniem całego organizmu, który w wyniku nieprawidłowego żywienia jest w ogromnym stopniu zatruty produktami przemiany materii oraz chemicznymi czynnikami, z którymi mamy styczność na co dzień.

Metoda Gersona stosowana jest od lat w walce z różnymi postaciami nowotworów i pomimo, że środowiska naukowe twierdzą, że jest potencjalnie niebezpieczna i nie wykazuje żadnych skutków leczniczych, chorzy korzystają z niej, jako ostatniej deski ratunku. Dowodem na jej skuteczność jest wiele osób, które wyzdrowiały z najrozmaitszych postaci nowotworów będąc pod opieką instytutów im. Maxa Gersona oraz udokumentowane 5-letnie przeżycie pacjenta z czerniakiem złośliwym, który zrezygnował z konwencjonalnego leczenia na rzecz omawianej terapii.

Warto wiedzieć, że według dr. Gersona terapia opiera się na czterech filarach:
1. organicznej, warzywnej i bezsolnej diecie,
2. piciu soków warzywno-owocowych,
3. codziennej detoksykacji za pomocą lewatyw z kawy,
4. suplementowaniu witamin i minerałów.

1 2
REKOMENDACJA
2012-03-10 19:47:29
~krzysztof

witamin b 16 potocznie zwana zniesławioną jest anty rakowa znajdz na gogle i sam sie przekonaj pozdrawiam

2012-02-29 23:48:45
~GYXRK

to hipokrates znał ziemniaki ? geniusz czasu i przestrzeni

2012-01-24 15:08:10
~es

heh to prawda, piersi trzeba masować, staja się wtedy pełniejsze i bardziej jędrne- zauwazył to juz dawno mój żonaty kochanek i od tego czasu uwielbia mi masowac piersi moje foty ( tnij.org/n309 )

2012-01-21 22:12:03
~net

PRACA w internecie poprzez klikanie w reklamy. Nie są to duże pieniądze na początku ale sposób jest sprawdzony i pewny. Proszę o pisanie tylko osób, które są zdecydowane na dodatkowe zarobki w ten sposób na adres: knebraska@gmail.com

2012-01-17 22:00:53
~Anna

A ja stosuję "polską dietę antynowotworową" (określenie moje, nie autora). Nie dość, że oparta na solidnych podstawach naukowych, to do realizowania na naszym gruncie. www.jemnazdrowie.blogspot.com www. jemnazdrowie.pl

2012-01-17 00:31:02
~przypomnienie

Ktoś tu znowu miesza 2 pojęcia. Raki nie są wszystkimi nowotworami. Raki są jedną z grup należącą do nowotworów złośliwych. Ale wyróżniamy także takie, które są nowotworami złośliwymi, lecz NIE są rakami. Oczywiście oprócz nowotworów złośliwych, są też nowotwory niezłośliwe. Mówiąc więc o wszystkich nowotworach, a także gdy mamy na myśli tylko te złośliwe, nie można używać słowa rak.

2012-01-16 21:09:23
~pilus2000

http://makemoney.com.pl/20dollars2s urf/index.php?ref=448343

2012-01-16 20:23:32
~gucio

za pomoca akupunktury można znieczulać pacjentów i przeprowadzać operacje...słyszeliście o maszynie hieronimusa....albo o afrykańskim wudu..że za pomocą ..jakiś praktyk mozna pozbawić energii zyciowej człowieka...mnisi tybetańscy mogą za pomocą podobnej metody ..pozbawiać energii zyciowej wirusy chorobotwórcze...nawet ---hiv --- przez co wirusy giną ----------------------- mój mail dyziogucio@wp.pl

2012-01-16 18:58:35
~Seavf

Terapia jest bardzo efektywna - naprawde. Sa setki dowodow na jej dzialaniajuz od lat 40tych. Niestety jest sola w oku koncernow farmaceutycznych. Fakt na dzien dzisiejszy trodno ja stosowac - warzywa i owoce z upraw naturalnuch , woda Źrodlana no i specjalne wyciskarki, ktore nie wiruja a wyciskaja pod naciskiem. Odwirowywanje zabija to co w warzywach i owocach najlepsze bo podczas wysokich obrotow wytwarza sie pole elektryczne ktore ubija zwiazki konieczne dla czlowieka.

2012-01-16 18:30:33
~strzał w dziesiatkę

Terapia Gersona to prawdziwy szczał w dupę!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.