wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Wirtualny Poradnik

Zaburzenia snu dziecka

02.02.2009
Zaburzenia snu dziecka mogą oznaczać, że jest ono narażone na depresję - wykazały najnowsze badania na bliźniętach, które publikuje pismo "Sleep".

Zdaniem autorów pracy, odkrycie to pozostaje w zgodzie z teorią, że wczesne leczenie zaburzeń snu może chronić dzieci przed zaburzeniami nastroju Jest to o tyle ważne, że depresja bardzo negatywnie wpływa nie tylko na emocjonalne życie dzieci, ale utrudnia im koncentrację, naukę i kontakty z innymi ludźmi.

Naukowcy z Goldsmiths College w Londynie przeprowadzili badania w grupie 300 par angielskich i walijskich bliźniąt. Aż 247 z nich uzyskało wysokie noty w wypełnianym przez rodziców teście oceniającym lękliwość dziecka w wieku 7 lat. Pytania dotyczyły takich zachowań dzieci, jak np. nieśmiałość, strach przed rozłąką, różne zahamowania i lęki oraz ogólne napięcie.

Gdy dzieci miały 8 lat, rodzice udzielali informacji na temat zaburzeń ich snu i problemów z tym związanych, takich jak niechęć do kładzenia się spać; późne zasypianie; nieprawidłowa długość snu; lunatykowanie i inne nietypowe zachowania w czasie snu (zgrzytanie zębami, mówienie przez sen, koszmary i lęki nocne); zaburzenia oddychania w czasie snu (jak bezdech senny) oraz senność w ciągu dnia, świadcząca o złej jakości nocnego wypoczynku.

1 2
REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.