wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Rak nerki - zagadkowy nowotwór

fot. SPL/EastNews
07.03.2012

To stosunkowo rzadki nowotwór.  Stanowi zaledwie 3,6 proc. wszystkich nowotworów złośliwych u mężczyzn i 2,6 proc. u kobiet. Zapadają na niego zwykle osoby po 40-stce, a szczyt zachorowań obserwuje się ok. 60. roku życia.                                                                                                  
Charakterystyczna dla złośliwego guza nerki jest tzw. triada Virchowa, w której skład wchodzi obecność wyczuwalnego przez powłoki guza, ból w okolicy lędźwiowej oraz krwiomocz. Niestety, triada ta występuje zazwyczaj dopiero w ostatnim stadium zaawansowania raka, gdzie obecne są już odległe przerzuty, które znacznie pogarszają rokowanie.

Niektóre objawy mogą się pojawiać wcześniej, stopniowo i okresowo, dając sygnał ostrzegawczy. Do takich alarmujących objawów należy utrata masy ciała bez stosowania diety, gorączka i zlewne poty nocne, niedokrwistość, objawiająca się jako bladość powłok skórnych z narastającym zmęczeniem, prowadzącym do wyczerpania. 

Symptomom tym może również towarzyszyć podwyższone ciśnienie tętnicze krwi, powiększenie węzłów chłonnych i obrzęki kończyn dolnych.                                                         

Zagrożeni rakiem                                           
Na wystąpienie raka nerki narażeni są szczególnie mężczyźni palący papierosy. Ponieważ na nałóg tytoniowy cierpi też coraz więcej kobiet, obserwuje się wzrost zachorowań na raka nerki u płci pięknej.

Kolejnym czynnikiem ryzyka jest długotrwałe narażenie na substancje chemiczne, takie jak: azbest, kadm, itp. Zwiększone ryzyko wystąpienia raka nerki mają również osoby otyłe z towarzyszącym nadciśnieniem tętniczym (głównie kobiety). Niektóre zaburzenia genetyczne, takie jak zespół von Hippla i Lindaua, również odgrywają istotną rolę w rozwoju raka. Na jego rozwój znaczący wpływ ma także schyłkowa niewydolność nerek oraz przebyte napromieniowanie okolic miednicy.        

1 2
REKOMENDACJA
2013-10-23 10:05:57
~Ksenia

u mojego taty choroba trwała 3 miesiące, wcześniej przebiegała całkowicie bezobjawowo, tata zaczął tracić na wadze,zaczęły się bóle jakby kręgosłupa więc lekarze zaczęli szukać przyczyn, usłyszeliśmy wyrok! nie było żadnych szans, rak o utkaniu mięsakowatym. Postęp choroby był przerażający, ktoś kto to przeżył wie o czym piszę. Jeśli ktoś myśli że choroba ta dotyka tylko ludzi palących i nie dbających o zdrowie ( nie badających się !) to jest w wielkim błę

2013-10-13 22:06:55
~JOLA

Dodatkowe informacje: http://eurologia.pl/g/17,rak-nerki

2013-08-11 22:02:22
~jadwiga

więcej o raku nerki znajdziesz tutaj http://tiny.pl/hbzdl

2013-03-17 12:00:10
~jerry

Ważna wiadomość dla chorych na raka nerki. 1 marca 2013r. w ramach programu lekowego „Leczenie raka nerki” refundacją objęto nowy preparat zawierający pazopanib w I i II linii leczenia. Lek zawierający pazopanib należy do grupy leków celowanych molekularnie, czyli stosowanych przez onkologów w nowoczesnej terapii celowanej !! źródło: http://www.zwrotnikraka.pl/news/paz opanib_nowy_lek_na_raka_nerki-121

2012-12-10 13:27:27
~Ferdydurek

Fragment protokołu z konferencji,która odbyła się dnia 17.12.2008 w kancelarii adwokata Eryka Bryn Tvedt 1.Germańska Nowa Medycyna jest znana od 27 lat.Zgodnie z artykułem zawartym w talmudzie,który po odkryciu Germańskiej Nowej Medycyny został napisany przez przywódcę ultraortodoksyjnego ruchu chasydzkiego Rebbe Menachem Mendel Schneersona,wszyscy żydzi pownni dbać o to,żeby pacjenci wiary żydowskiej byli leczeni zgodnie z zasadami Germańskiej Nowej Medycyny.Jej terapia osiąg

2012-07-12 15:27:19
~Ewa

prawidłowy mail do komentarza ponizej to nescaa27@o2.pl

2012-07-12 15:25:36
~Ewa

Mój dziadek zachorował na raka nerki i niestety po 5 latach przerzucil sie na pluca. Był operowany jak sie okazalo ze jest przerzut lekarz powiedzial ze lek o nazwie Sutent jest dobry na ten rodzaj raka, jednak po dluzszym staraniu NFZ nie chcial refundowac :( Kupilismy za wlasne pieniadze, ale niestety nie pomoglo, zazywal go pol roku. Prawie 2 opakowania zostały, gdyby ktos chcial odkupic ten lek, chetnie odsprzedamy, jest to dawka 12,5mg z data waznosci 09.2013. moj mail nescaa27@o2.

2012-03-14 08:00:44
~kobieta

Mój teść miał przez dłuższy czas stan podgorączkowy. Chodził do lekarza tak długo aż w końcu potraktowali go poważnie i skierowali na szereg badań,, Okazalo się że miał raka nerki. Dzisiaj ma się dobrze, minęło ponad 10 lat od operacji.

2012-03-08 14:23:32
~kotyl

Dowiedz się jak możesz inwestować, przeczytaj więcej na ten temat na justbeenpaid.manifo. com i zarabiaj dziennie 2%.

2012-03-08 14:06:21
~Stanisław

Mój tato zmarł wiek : 51 lat rak trzustki . Leczenie : stwierdzono , że za późno zmarł 28 lat temu . 3lata temu ja zachorowałem na raka jel. grubego , zajął jel. cienkie i pęcherz . Operacja , chemia - która zniszczyła mi częściowo wątrobę , nikt mi nawet nie powiedział co robić , zeby chemia nie stała się dla mnie zagrożeniem .... leczenie niekonwencjonalne pozwala mi żyć , wierzę , ze pokonam go. Dzisiaj wiem to , co uratowało by mojego ojca w tedy . Pomagam sobie i t

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.