wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Wirtualny Poradnik

Nerwobóle - o czym świadczą?

123RF
04.06.2012

Nerwobóle, zwane również neuralgią, bywają czasem bardzo bolesne. Dlatego mogą skutecznie uprzykrzyć życie. Aby ból nie wracał, warto spotkać się z lekarzem, który pomoże ustalić przyczynę schorzenia. Dlaczego nerwobóle się pojawiają, co oznaczają i jak można je wyleczyć?

Coraz częściej bagatelizujemy ból. Tymczasem on zawsze oznacza, że z naszym organizmem dzieje się coś niedobrego. – Wyobraź sobie, że boli cię ząb. Ból jest nie do wytrzymania. Idziesz do stomatologa i obiecujesz sobie, że już nigdy nie dopuścisz do tego, żeby tak zaniedbać swoje zęby. Obiecujesz sobie, że od tej pory profilaktyka będzie najważniejsza. Podobnie jest z resztą ciała. Gdy boli, to znaczy, że dzieje się coś złego – przekonuje Radosław Rodkin, specjalista z Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum.Podrażnienie lub uszkodzenie nerwu
Żadnego bólu nie wolno bagatelizować. A istnieje jego wiele rodzajów. Do jednego z najczęstszych, a zarazem nie do końca zdiagnozowanych – jak podkreśla Radosław Rodkin – można zaliczyć nerwobóle, inaczej zwane neuralgią.

Nerwoból to ból spowodowany podrażnieniem lub uszkodzeniem nerwu. Zwykle jest dość silny, a jego natężenie zmienia się w czasie (rośnie, opada i znów rośnie). Zdarza się też, że osoba dotknięta tą przypadłością odczuwa promieniowanie bólu, przebiegające wzdłuż nerwu.
Nerwobólom często towarzyszą zaburzenia czucia, niedowład, mrowienie czy drętwienie.

Rodzaje nerwobólów
– Istnieje kilka rodzajów nerwobólów powodowanych przez zmiany w różnych nerwach. Należy do nich między innymi neuralgia międzyżebrowa, której najpopularniejszymi objawami są kłujące bóle w klatce piersiowej, często mylone z bólem serca. Wyróżnia się także nerwobóle spowodowane zmianami chorobowymi w nerwie trójdzielnym, czyli nerwie czaszkowym, odpowiedzialnym za czucie w różnych fragmentach twarzy – tłumaczy Radosław Rodkin z Revitum.

Neuralgia nerwu trójdzielnego występuje najczęściej. „Dotyczy unerwiającego czuciowo twarz nerwu trójdzielnego i powoduje jednostronny, przeszywający ból. Ataki bólu trwają od kilku sekund do kilku minut. Przyczyny tego schorzenia nie są w pełni poznane” – informuje „Domowa Encyklopedia Zdrowia”. Osoby cierpiące na migrenę często cierpią na neuralgię obszaru wokół oka.

1 2
REKOMENDACJA
2014-03-03 09:40:53
~septolete

jesli ktos mi powie ze sex to zdrowie niech nerwobol go trafi

2012-07-06 11:44:06
~Katarzyna_39

Test Obciążeń można wykonać właśnie w Centrum Revitum - www.revitum.pl

2012-06-13 12:37:28
~ania

test obciazen mozna zbadac w www.danmed.pl

2012-06-05 10:42:56
~Gene

Przeczytaj książkę dra Kennetha Wapnika "Ogólne Wprowadzenie do Kursu Cudów" na www.wydawnictwocentrum.pl. aby zrozumieć, dlaczego boli was np. kregosłup, stawy biodrowe, czy inne. Problem jest w mózgu, używacie nieprawidłowego systemu myślowego. P

2012-06-05 10:39:38
~Gene

Każdy ból, który odczuwacie, spowodowany jest blokadą w "liniach energetycznych" waszego ciała fizycznego. Kręgosłup jest "główną linią energetyczną" i stąd pochodzi wasz ból w kręgosłupie. Oczywiśćie, problem jest w mózgu, który jest waszym komputerem, niestety sfixowanym, gdyż jego komórki nerwowe nie posiadają odpowiednio wyrobionych ścieżek aby przesyłać do ciała zdrową energię. Używacie chorego systemu myślowego. Kenneth Wapnick w "Og

2012-06-05 10:29:42
~Gene

Ból w sercu? Ascencja, w j. ang. oznacza coś, co kościól nazywa w niebo wstąpieniem, a to jest niczym innym, jak tylko otwieraniem się umysłu do prawdy. Ból serca to otwieranie się czakry serca do światła, czyli na przepływ życiodajnej energii. Jeśli ta czakra jest zablokowana, to przepływająca energia napotyka na opór powodując ból mięśnia sercowego. Przeczytaj "Cywilizację Hathorów" Toma Kenyona www.wydawnictwcentrum.pl.

2012-06-05 10:21:29
~makro

To prawda że trzeba zapobiegać wcześnie, ale NFZ już się postara o to żebyś z nerwobólem nie trafił do lekarza wcześniej niż za 3 miesiące. Kolejki do specjalistów są długie.....

2012-06-05 10:13:23
~dani

Nerwobóle w PL świadczą o jakości i bezpieczeństwie pracy. Harujemy za marne stawki, fizycznie, psychicznie siebie niszcząc.

2012-06-05 09:55:24
~Yaro

Ja zawsze marszcze skóre jak mnie klata piecze.

2012-06-05 09:43:03
~Ewa

Przestrzeganie diety jest ważnym czynnikiem jeżeli chodzi o zdrowie. Podnosi ono także nasze samopoczucie. Zapraszam na www.fultona.pl - tutaj znajdziecie wszystko co chcecie na temat diety. Zapraszam naprawdę warto!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.