wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Wirtualny Poradnik

Tran - jak wybrać najlepszy?

123RF
20.12.2012

Tran od kilku lat powraca do łask, a to ze względu na jego wszechstronne korzystne działanie. Zawarte w nim witaminy A i D oraz duża ilość kwasów omega-3 i omega-6 okazała się skuteczną mieszanką, przeciwdziałającą licznym schorzeniom i wpływającą pozytywnie na organizm.

Tran to nic innego jak ciekły tłuszcz, otrzymywany z wątroby ryb. Nazwa ta zastrzeżona jest dla tłuszczu otrzymywanego z wątroby dorsza atlantyckiego lub innych ryb z rodziny dorszowatych. Dlatego nie należy mylić go z olejem z wątroby rekina.

Niepodważalne zalety tranu


Kilkadziesiąt lat temu tran obowiązkowo podawano dzieciom w przedszkolach, co było elementem profilaktyki, mającej na celu wzbogacenie w witaminy A i D ubogiej wówczas powojennej diety. Stosowano go głównie w przypadku awitaminozy. Niedobór witaminy A powodować może tzw. kurzą ślepotę, natomiast niedostateczna ilość witaminy D często bywa przyczyną krzywicy u dzieci.

Wówczas jeszcze nie zdawano sobie sprawy z dobroczynnego wpływu Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT), które mają niebagatelny wpływ na odporność organizmu oraz odgrywają znaczącą rolę w przypadku wielu chorób cywilizacyjnych, a przede wszystkim chorób układu sercowo-naczyniowego.

Kwasy omega-3, a przede wszystkim kwas alfa-linolenowy, zapobiega chorobie wieńcowej, obniża poziom trójglicerydów, wpływa na zmniejszenie krzepliwości krwi, zmniejsza ryzyko choroby niedokrwiennej serca oraz miażdżycy, a także ma wpływ na zmniejszenie bólu stawów i artretyzmu. Badania wykazały, że przyjmowanie tranu, może przyczynić się do obniżenia dawki niesteroidowego leku przeciwzapalnego nawet o 30 proc. w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów.

1 2
REKOMENDACJA
2015-09-06 21:34:18
~kinia

Dokładnie, ten z gal z aromatem jest najlepszy.

2015-06-30 20:19:30
~werka

Ja osobiscie polecam tran z gal, nie jest drogi i masz do wyboru i norweski i z rekina. Ewentualnie w płynie z aromatem cytrynowym, mietowym.

2015-02-21 15:25:45
~tede

Artykuł wprowadza w błąd bo nie odpowiada na pytanie z tytułu. Dalej nie wiem który konkretnie tran kupić.

2015-02-18 21:54:55
~Bartosz

Nie wolno reklamowac produktow w komentarzach! Mowa o IQ oil. Nie dajcie sie zwodzic i badzcie zawsze dociekliwi. Komentarze niczym z reklam podkolorowane i wszystkie z podobnego okresu. Jedno wielkie oszustwo. Potem ludzie zawiedzeni mimo pozytywnych komentarzy.

2015-02-16 22:48:44
~Zosia

Przez cały rok systematycznie całą rodzinką łykamy IQ oil, ze względu na rewelacyjny skład. Dzięki temu nie chorujemy, pamięć tez mamy bardzo dobrą, ja zauważyłam dużą poprawę wzroku

2015-02-07 13:12:29
~Nela

Polecam suplement KRILL omega, jest to olej z kryla bogaty w kwasy Omega-3, dobrze wchłaniany przez organizm. Głównym fosfolipidem zawartym w oleju jest fosfatydylocholina, która jest bardzo ważnym elementem odżywczym mózgu.

2015-01-31 19:52:28
~Ala

W mojej rodzinie króluje IQ oil. Od jesieni zażywamy wszyscy. IQ oil ma bardzo dobry skład i wszechstronne działanie. Uważam, ze chroni przed wieloma chorobami, ponieważ nie chorujemy. Poprawia pamięć i koncentrację.

2015-01-30 20:14:17
~Aythorkaa

ja polecam kazdemu lykanie codziennie trany caly rok, moj ajlepszy to smakowy do picia gal :)

2015-01-28 17:55:50
~Maria

Mój mały często był bardzo płaczliwy, miał zmiany nastrojów. Powiedziano mi, że to może być niedobór kwasów omega-3 i omega -6. Ze względu na bogaty skład zaczęłam podawać mu IQ oil. Widzę dużą poprawę, zaczyna wracać do równowagi.

2015-01-25 21:25:55
~Grażyna

Od listopada zażywam KRILL omega, jedną kapsułkę dziennie. Odżywia mózg, dobrze przyswajalny przez organizm. Polecam niezdecydowanym.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.