wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

Opuchnięte powieki?
Zdrowie & Fitness
Jak dbać o oczy?
Zdrowie & Fitness

Wirtualny Poradnik

Opuchnięte powieki?

SPL/EastNews
03.01.2013

Wzrasta liczba osób skarżących się na dolegliwości oczu, a pogorszenie widzenia powoli przybiera rozmiary problemu społecznego. Dolegliwości oczu związane są głównie z ogólnym ich przemęczeniem oraz naszą niedbałością.

Długotrwałe oglądanie telewizji, noszenie okularów, kilkugodzinna jazda samochodem i praca wymagająca ciągłego wytężenia wzroku – wszystkie te czynniki wymagają od oczu sporego wysiłku.

Do pozostałych czynników, które mają wpływ na podrażnienie oczu, należą m. in.: przebywanie na słońcu lub w pomieszczeniu ze światłem halogenowym, niewystarczająca ilość snu, palenie papierosów, klimatyzacja w pomieszczeniach i środkach transportu oraz noszenie szkieł kontaktowych.

Co najczęściej dolega naszym oczom?
Najczęściej występującą dolegliwością jest pieczenie i zaczerwienienie oczu, czemu często towarzyszy łzawienie. Przyczyną tego stanu jest zazwyczaj wspomniane wyżej przemęczenie oczu,  ale dolegliwości te mogą być również spowodowane alergią albo chorobami oczu.Sine lub brązowe obwódki pod oczami powstają najczęściej na skutek niedostatecznej ilości snu w czasie doby i niewłaściwej diety (głównie brak żelaza i witamin, w tym szczególnie witaminy K, oraz odwodnienie organizmu). Dzieje się tak, ponieważ skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i najszybciej reaguje na zmęczenie – zmiana koloru to informacja, ze doszło do zastoju krwi i limfy w tym właśnie miejscu. Sińce mogą wiązać sie również z alergią lub chorobą.

Podejmując walkę z sińcami pod oczami należy zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiednią ilość snu i modyfikację diety. Należy również uważać na stosowane kosmetyki – specyfiki mające ukryć sińce mogą je pogłębić.

Niestety, im starsi jesteśmy, tym trudniej jest nam pozbyć się cieniów pod oczami. Z wiekiem skóra staje się bowiem coraz cieńsza i coraz mniej sprężysta. Dodatkowo w powiece dolnej dochodzi do zaniku tkanki tłuszczowej, co sprawia, że staje się ona coraz bardziej wiotka, a naczynia włosowate, łatwiej przez nią prześwitują.

Opuchlizna powiek może być spowodowana nieodpowiednio dobranymi kosmetykami do pielęgnacji oczu. Inną przyczyną może być gromadzenie się wody w tkankach, zwykle z powodu przemęczenia oraz zbyt dużej ilości soli w diecie. Często występująca opuchlizna może także sugerować alergię, problemy z sercem, ciśnieniem krwi, pracą nerek i wątroby, zalecana jest wtedy konsultacja z lekarzem.

1 2
REKOMENDACJA
2013-01-06 01:52:06
~MAK

NIKT SOBIE NIE ZDAJE SPRAWY JAK CHEMIA WPLYWA NA POZNIEJSZE ZYCIE, CHEMIA DZIALA CALY CZAS NA NASZ MOZG, TO JEST STEROWANIE UMYSLU, KTURY POD WPYWEM CHEMI DZIALA NA SZKODE ORGANIZMU NP. MOWIENIEM, OBNIZENIEM TEMPERATUTY CIALA, JAK WIELE INNYCH CZYNNIKOW, . JESLI KTOS PRACUJE W OPARACH JAKIES CHEMII LUB STYKA Z CHMIA, ZKAZANY JEST O 20 LAT KROTSZEGO ZYCIA , SPRAWDZILEM TO SAM NA SOBIE

2013-01-05 22:37:57
~woda zdrowie rak

Przetrwają Ci co czytają ,......dlaczego ? MEDYCYNA informacyjna XXI w . Szukaj w necie o aktywatorze wody Atara Golden . Ludzie modlą sie i umieraj jak ich dziadowie bo NIC nie czytają Czytając info i przesyłając na face pomagasz chorym Kto czyta i pyta nie błądzi ! Cała prawda o urządzeniu aktywator wody Atara Golden

2013-01-05 21:33:12
~aga

A ja myśle, ze to ekspansja grzyba Candida,poczytajcie o tym,mamy go praktycznie wszyscy.

2013-01-05 20:24:31
~kop

choroba taka i taka i jeszcze inna to wszystko z zatrutej chemią żywności i będzie coraz gorzej

2013-01-05 17:37:34
~jkmw

To chemia jaką dodają do produktów spożywczych, które jemy. Żadne inne czynniki nie maja w tym udziału. Będzie coraz gorzej bo to celowe dzialanie.

2013-01-05 16:38:33
~Paula

ZDJECIA Z BRUTALNEJ ZBRODNII Z NEWTON 20 LUDZI ZAKRWAWIONVCH W SALACH SZOK BEZ CENZURY TYLKO DLA OSÓB O MOCNEJ PSYCHICEhttp://utnij.net/live

2013-01-05 16:21:04
~czekoladka

widzę pięć trójkątów -:););)

2013-01-05 15:12:04
~Xenon

Pogarszający się wzrok to przede wszystkim wynik złego oświetlenia . To świetlówki , źródła energooszczędne , halogeny ledy itd . drogie , a dużo gorsze ( pasmo światła ) od zwykłych żarówek i niebezpieczne dla wzroku , o czym się nie mówi wprost klientom. A przecież koszt i energia potrzebna do wytworzenia tych źródeł światła są dużo większe od kosztów i energii potrzebnej na wytworzenie zwykłych żarówek.

2013-01-05 14:52:19
~kk

Osobiście polecam masaż energią Reiki zobacz tez : http://www.uzdrowicielreiki24krak ow.hpu.pl

2013-01-05 14:17:33
~Ewa

Poczytaj i wyślij tłuszcz do diabła. Idealna dieta dla każdego bez względu na wiek. Odżywia, oczyszcza organizm, wzmacnia i regeneruje. Ponadto możesz jeść ulubione posiłki i chudnąć.. Ja po dwóch ciążach zgubiłam 10 kg w 3 miesiące i wagę trzymam. Polecam kalorie-zdrowia.pl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.