wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Wirtualny Poradnik

Rak mózgu - jakie są objawy?

123RF
09.07.2013

Diagnozowanie i leczenie

 
W razie podejrzenia nowotworu przeprowadza się szczegółowe badania neurologiczne – prześwietlenie czaszki, skan mózgu, tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, punkcję lędźwiową, angiografię mózgową czy biopsję.
 
Postępowanie lecznicze obejmuje zabiegi chirurgiczne, radio- i chemioterapię.
 
Operację wykonuje się w celu całkowitego usunięcia nowotworu (jeśli to możliwe) lub zmniejszenia jego rozmiarów i tym samym – objawów. To, czy cały nowotwór da się usunąć, czy nie, zależy od tego, jak jest duży i gdzie się znajduje. Gdy usunie się cały nowotwór lub jego część, tkanka zostaje wysłana do patologa na badanie mające ustalić rodzaj nowotworu. Jeśli nowotworu nie da się usunąć, a blokuje on normalny przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego, to wstawia się dren, aby obniżyć ciśnienie w mózgu.
 
Naświetlanie nowotworu zmniejsza jego rozmiar i łagodzi objawy. Radioterapię stosuje się po operacji albo wówczas, gdy niemożliwe jest usunięcie nowotworu w całości lub gdy guz w ogóle nie kwalifikuje się do zabiegu.
 
Chemioterapia bywa często łączona z radioterapią. Niektóre nowotwory są wrażliwe na chemię – wtedy efekty leczenia bywają dobre. Jednak chemioterapia bywa czasem mało przydatna z uwagi na barierę krew – mózg, uniemożliwiającą działanie podawanych choremu środków na guza.
 
W serwisie poradnia.pl polecamy również:  Funkcje mózgu - zapamiętywanie informacji

Poradnia.pl

1 2
REKOMENDACJA
2014-06-28 13:47:01
~live liv

ja słyszałam o nowo sprowadzonym urzadządzeniu do Warszawy do walki z nowotworami szyi i głowy. Centrum Gamma Knife laserem przyczynia się do leczenia nowotworów, które w znaczącym stopniu je zmniejszają lub usuwają całkowicie.

2014-06-10 20:23:11
~ana

Nie straszcie bo teraz są nowocześniejsze metody leczenia guza mózgu, którą można leczyć nawet guzy, które nie nadają się do operacji. Trzeba tylko wierzyć w siebie i w Pana Profesora Ząbka z Kliniki GAMMA KNIFE i poddać się zabiegowi, który jest opłacany przez NFZ więc głowa do góry!

2014-04-03 07:28:16
~Andrzej

powiada się, że to wszystko w wyniku palenia papierosów, picia kawy, etd, jednak są osoby, które są całkiem abstynentem, i szybciej się nabawiają nowotworów, jak te które palą

2014-03-16 14:36:25
~pa

Moja cicia miala tez guza mizgu - glejaka. Zmarla 4 miesiace temu.

2014-03-06 11:49:27
~Basia

Oj widzę , że ktoś napisał o aktywatorze wody Aqua Lyros Atar Golden, to wspaniałe urządzenie mam już od czterech lat . Mogę powiedzieć , że efekty są realne - cudowne - nie do uwierzenia. Basia z Wrocławia

2014-01-20 09:40:17
~Gabi

Szukaj w necie - Aktywator wody atara golden . Profilaktyka - pij i kąp się codziennie w wodzie z aktywatora Atara Golden a ZAPOMNISZ o chorobach i nowotworach . Jeśli jest już za późno ,….w ostatniej godzinie życia nie szukaj cudów . Urządzenie oparte na wiedzy niemieckiego fizyka molekularnego Maxa Grossa. Współczuje chorym . Czytaj w necie aktywator wody Atara Golden .

2014-01-14 22:38:52
~kasia

zapraszam na swoją stronę .Jestem po operacji guza mózgu.http://życiezcushingiem.pl/ guz-przysadki-mózgowej

2013-08-11 20:00:11
~janina

tutaj masz forum na temat raka mózgu http://tiny.pl/hbbk4

2013-07-10 22:24:41
~KAMILLLO2

Wysokie Zarobki w Internecie Sprawdzona Metoda Zarabiania Wystarczą chęci i Dostęp do Internetu Użytkownicy z TOP LISTY Programu Zarabiają NAWET 12000 tys.zł Program Nagrodzony W Stanach Zjednoczonych ,,Money Success System nr. 1 ,, Banalny Sposób Na Kasę Wejdź w link i Zarabiaj Mega Kasę ----------x.berith.pl/superza robki

2013-07-10 22:01:03
~poli

W USA stosują zastrzyki w guza z jadu skorpiona podobno przynosi pozytywne efekty guz się zmniejsza a w części przypadków znika całkowicie.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.