wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Słaby punkt silnej płci

03.06.2009

Na nowotwory jąder szczególnie są narażeni młodzi mężczyźni pomiędzy 25. a 35. rokiem życia. Przeważnie są to nowotwory złośliwe, dlatego tak bardzo istotne jest, aby odkryć je we wczesnym stadium. Powiększenie zawartości moszny jest znakiem, aby jak najprędzej skonsultować się z lekarzem. Zwykle nie odczuwa się bólu, a oznaką jest właśnie powiększone jądro. Należy pamiętać, że odkrycie tej choroby we wczesnym stadium daje nieomal stu procentową pewność na jej wyleczenie. Leczenie raka zależy od jego typu, natomiast może być to chirurgiczne usunięcie węzłów chłonnych lub radioterapia, czy chemioterapia.Nowotworem, który dotyka mężczyzn, jest nowotwór stercza. Zwykle choroba ta dotyczy mężczyzn po pięćdziesiątym roku życia. Niestety, także i ten nowotwór jest najczęściej złośliwy. Pierwszymi objawami nowotworu stercza są między innymi: bardzo bolesne oddawanie moczu, a także parcie na mocz.

W następnej kolejności jest to ból w kroczu, a później i krwisty mocz.  Przerzuty przede wszystkim umiejscawiają się w kościach miednicy, żebrach, czy kościach udowych. Lekarz, urolog, przeprowadza najpierw wywiad, następnie bada odbytnicę, wykonuje biopsję cieńkoigłową oraz ultrasonografię. W leczeniu zwykle posługuje się metodami operacyjnymi, chemioterapią, radioterapią, a także hormonoterapią.

1 2 3
REKOMENDACJA
2009-06-19 00:01:50
~mark

http://www.3dwhite.pl/?clk=76b3424b be52d1f1085d251962372487

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.