wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Kandydoza – epidemia naszych czasów

123rf
12.02.2014


Jak leczyć drożdżycę?
Kandydozy nie można lekceważyć, ponieważ konsekwencje nadmiernego rozwoju grzybów bywają bardzo poważne. Wytwarzane przez drobnoustroje  neurotoksyny zatruwają organizm, atakując i uszkadzając serce, płuca czy mózg. W efekcie mogą wystąpić np. stany depresyjne czy choroby psychiczne. Zdaniem niektórych naukowców długotrwała „hodowla” grzybów sprzyja rozwojowi chorób nowotworowych.


Dlatego, jeśli zauważymy objawy sugerujące drożdżycę, należy odwiedzić lekarza. Nawet, gdy dolegliwość nie jest uciążliwa, nie powinniśmy jej bagatelizować. Niewyleczone zapalenie skutkuje często nawrotami choroby, która następnym razem może okazać się poważniejsza w skutkach.


Podstawowym lekiem wykorzystywanym w leczeniu kandydozy jest nystatyna, zwykle w postaci kremu lub maści stosowanych bezpośrednio na ogniska choroby. Niekiedy konieczne jest przyjmowanie doustnych leków przeciwgrzybiczych. Specjalista może zalecić także pędzlowanie błony śluzowej 1-procentowym roztworem fioletu krystalicznego (gencjany) lub 25-procentowym roztworem boraksu.


Medycyna naturalna również ma swoje sposoby na drożdżycę. Rekomendowany jest przede wszystkim czosnek – żucie surowego ząbka pozwala szybciej uporać się z problemem. Skuteczne bywają też wyciągi z niektórych roślin, np. wilkakory, cynamonu czy jeżówki oraz olejki eteryczne z oregano i drzewa herbacianego.


Najnowszym odkryciem medycyny alternatywnej są nasiona rosnącego tylko na Nowej Zelandii krzewu horopito, zawierające polygodial – substancję o bardzo silnych właściwościach przeciwgrzybiczych.

Styl życia do zmiany
Kandydoza to choroba, która rozwija się latami, głównie przez niewłaściwy styl życia i dietę. Opanowanie rozwoju grzybów w organizmie wcale nie jest takie trudne. Podstawą kuracji powinna być zmiana diety.


Drobnoustroje bardzo dobrze rozwijają się w środowisku słodkim, dlatego do momentu wyleczenia dobrze jest wyeliminować cukier z naszego jadłospisu. Specjaliści zalecają również unikanie owoców, mleka i innych produktów mlecznych z wyjątkiem jogurtu zawierającego żywe kultury bakterii Lactobacillus, skuteczne w walce z grzybami.


Problemy z drożdżycą często pojawiają się w okresie osłabienia organizmu, gdy następuje obniżenie odporności. Dostateczna ilość snu i regularne ćwiczenia fizyczne pomagają w zapobieganiu i leczeniu choroby.


Należy również zwracać szczególną uwagę na higienę. Przy drożdżakowym zapaleniu jamy ustnej trzeba myć zęby po każdym posiłku i płukać usta specjalnym roztworem – jedna łyżeczka wody utlenionej wymieszana w pół filiżanki ciepłej wody. Po wyleczeniu zalecana jest wymiana szczoteczki do zębów, by powtórnie nie doprowadzić do rozwoju drożdżaków.


Zachowanie zasad higieny pomoże kobietom ustrzec się przed nawrotami grzybicy pochwy. Na co dzień należy podmywać się tylko ciepłą wodą, ewentualnie można użyć płynu do higieny intymnej o kwaśnym pH, bez substancji zapachowych. Lepszy jest prysznic niż kąpiel w wannie. Osoby ze skłonnością do grzybicy powinny także nosić bawełnianą bieliznę

 

Rafał Natorski (raf/mtr), zdrowie.wp.pl

1 2
REKOMENDACJA
2018-04-11 20:34:54
~Jadzia

Stosowałam ten preparat po antybiotykoterapii (dopadła mnie podczas niej biegunka bo probiotyk który miałam był bardzo słaby) - Kolonbiotic pomógł mi bardzo szybko odzyskać równowagę mikroflory jelitowej i prawidłowe funkcjonowanie jelit

2018-03-14 14:14:21
~Agata

Trzeba dbać o prawidłowy stan mikroflory jelitowej. Dzięki temu można pozbyć się takich objawów jak wzdęcia czy zaparcia. Ja stosuję co jakiś czas Kolonbiotic 7GG. Dzięki niemu szybko odzyskuje równowagę

2015-05-12 16:08:19
~mia

Cyberchondryk - kandydoza to nie żadne kłamstwo internetu. Mówi to osoba, która walczy z nią od wielu lat, bezskutecznie. Zakażenie narządów płciowych można z łatwością zidentyfikować - jak się rozwinie, to grzyby tworzą taki serek, więc o jakim micie Ty mówisz. Jama ustna - masakra, taki odór, że szkoda słów - poszłam do laryngologa z chrypą, wyszłam z lekiem na grzyby - problem ustąpił i mój oddech był tak świeży, że prawie zapomniałam rano umyć zęby. Długo

2015-02-19 11:02:22
~Katar

że kandydoza to temat tabu wśród lekarzy, i nie można informować o niej pacjentów (spadek produkcji antybiotyków). Obecnie , po dwóch latach sytuacja wynika tak: mama ptrzeszłą zabieg rekonstrukcji i oczyszczania zatok, przyjmuje nadal leki na kandydoze, które sprowadzamy z Francji, ponieważ akurat ten rodzaj leków przeciwko kandydozie został wycofany z Polski 5 lat temu,po szumie powikłąń po antybiotykoterapiach,oraz po spożywaniu jedzenia nafaszerowanego antybiotykami.

2015-02-19 10:56:27
~Katar

CD. po 2 tygodniach spędzonych w szpitalu, mama czuła się jeszcze gorzej.Dostawała duszności, cały czas spała. Mimo rzekomej astmy spirometria nic nie wykazywała.Zaczeliśmy drążyć temat. Skonsultowaliśmy się z lekarzami z Francji, gdzie poradzili nam zrobić badania na obecność kandydozy oraz tomograf zatok i płuc. Badania wykazały bardzo liczną populacje candidy, tomograf uszkodzenie znaczne zatok po sterydach a płuca i oskrzela czyste. Po konsultacjach na klinikach okazało

2015-02-19 10:52:08
~Katar

Kandydoza to nie mit, tylko plaga dzisiejszych czasów. W lepiej rozwiniętych od Polski krajach UE, po każdej antybiotykoterapii, chemioterapii,kuracjach hormonalnych czy sterydowych, są podawane leki przeciwko kandydozie, aby nie dopuścić do rozwoju właśnie tej choroby w organizmie. Moja mama zachorowałą na kandydoze po antybiotykoterapii na zapalenie pskrzeli. W szpitalu wmówili nam że to nie leczona przewlekła astma. Wzieli ją na oddział, zaczeli karmić sterydami, do żylnie i

2015-02-17 21:42:06
~cyberchondryk

Candida to kłamstwo internetu. Wolę wierzyć medycynie akademickiej niż jakimś zapiskom z internetu. Wyszukując informację w internecie znalazłem setki stron, mówiących o tym, że biały język to objaw grzybicy, pisane często przez nawiedzonych ludzi przeciwników szczepionek i antybiotyków, którzy od 10 lat wmawiają sobie choroby spowodowane przez stosowanie antybiotyków i narzekających na lekarzy, że ich nie leczą tylko zatruwają lekami i bagatelizują ich grzybicę, albo pr

2015-02-03 13:07:00
~Znawca

Ja uważam że tylko naturalne sposoby działają! polecam ten sklep daja świetne rady i naprawde maja przemiłą infolinię. http://kandydoza.eu/

2014-03-07 23:29:25
~magda

produkty z horopito można już kupić w Polsce www.kolorex.eu

2014-02-19 11:46:44
~marta

Też miałam z tym problem.Dobre kosmetyki nawet nie pomagały. I w końcu ktoś znalazł sposób aby zniknął u mnie ten problem.Znajomy polecił konsultanta który pomógł mi. Teraz mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gber es ; idealnafigura.com/gberes)

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.