wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Słaby punkt silnej płci

03.06.2009

Chorobą, która także przede wszystkim dotyka mężczyzn po pięćdziesiątym roku życia, jest gruczolak stercza, czyli rozrost stercza. Pierwszym symptomem tego schorzenia jest częste oddawanie moczu, a jednocześnie problem z jego oddawaniem. Czasem, w późniejszym stadium, dochodzi do całkowitego zatrzymania moczu. Przeważnie jednak chorobę wykrywa się wcześniej. Lekarz przeprowadza wywiad oraz bada odbytnicę. Podobne objawy jak przy rozroście stercza ma nowotwór stercza. Leczenie polega między innymi na podaniu odpowiednich środków, których celem jest zmniejszenie  produkcję androgenów, natomiast w późniejszych stadiach potrzebne są metody operacyjne.Coraz więcej mężczyzn ma również problemy dotyczące przerostu gruczołu krokowego, czyli prostaty. Objawy to osłabienie, niemożność utrzymania moczu, wydłużenie czasu oddawania moczu, wykapywanie moczu z cewki, uczucie zalegania, a także niemożność utrzmania moczu.

Istotną rolę mają badania, które nie tylko pozwolą na rozpoznanie choroby we wczesnym stadium, ale także zastosowanie odpowiedniej terapii. Mężczyznom z dolegliwościami układu moczowego zaleca się takie badania jak wywiad chorobowy, badanie pacjenta ogólne, badanie ogólne moczu, a także badanie gruczołu krokowego przez odbytnicę.

                                    
fot. JupiterImages

Ola

1 2 3
REKOMENDACJA
2009-06-19 00:01:50
~mark

http://www.3dwhite.pl/?clk=76b3424b be52d1f1085d251962372487

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.