wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Co Ci leży na wątrobie?

27.11.2009

Kiedy choruje wątroba
Nieprawidłowe funkcjonowanie wątroby powoduje ogólne pogorszenie się wszystkich funkcji życiowych organizmu i przyczynia się do rozwoju wielu chorób. Niewydolności wątroby mogą towarzyszyć schorzenia serca, problemy z ciśnieniem tętniczym, pogorszenie działania układu odpornościowego, różnego rodzaju infekcje, zapalenie stawów, zapalenie kłębuszków nerkowych, przewodów moczowych, problemy ze skórą, takie jak grzybice, liszaje, łuszczyca.

Do najczęstszych chorób tego organu zaliczamy: przewlekłe zapalenie, marskość, toksyczne uszkodzenie, stłuszczenie. Wszystkie stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia. Dlatego w przypadku jakiegokolwiek podejrzenia należy udać się do lekarza, który podejmie odpowiednie kroki diagnostyczne i ustali leczenie.

Uwaga na żółtaczkę
Zaawansowanym stadium uszkodzenia wątroby jest żółtaczka. Objawia się żółtym zabarwieniem białkówki oka i skóry. Jeśli zaobserwujemy takie objawy, należy bezzwłocznie udać się do lekarza. Wirusowe zapalanie wątroby typu A,B,C może przebiegać także bez tych charakterystycznych objawów.

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2009-12-06 07:09:46
~Leberr

pijcie zioła Alveo to wątrobe oczyszcza

2009-12-06 07:07:01
~Leberr

by coś leżało na wątrobie to trza ją mieć, ja swoją przepiłem dawno

2009-12-06 04:47:25
~olarytych

wątroba to rzeczywiście ważny organ bo jak choruje wątroba to choruje cały organizm

2009-12-06 04:22:52
~ppp

proszę o wyjaśnienie 2 rzeczy z artykulu ktore sie tu pojawily i ktore mnie intryguja: "problemy z ciśnieniem tętniczym" - o jaki mechanizm chodzi? problem z metabolizmem aldosteronu czy pochodzenia nerkowego czy jak? i tu od razu drugie pytanie "zapalenie kłębuszków nerkowych" - po prostu wymioniony rodzaj infekcji ? bo zespol watrobowo-nerkowy w przebiegu marskosci nie ma za duzo wspolnego z infekcja....chyba z gory dzieki

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.