wyszukanie zaawansowane

Wirtualny Poradnik

Co Ci leży na wątrobie?

27.11.2009

Podobnie wyniki badań biochemicznych krwi mogą być prawidłowe, pomimo postępującego procesu chorobowego. Często jest więc niezbędne wykonanie bardzo specjalistycznych badań w celu wykrycia schorzenia wątroby. Jeśli zachodzi taka potrzeba, lekarz może też zlecić wykonanie USG wątroby lub tomografię komputerową. Te bezbolesne badania umożliwiają obejrzenie narządu. Niekiedy, aby ocenić ukrwienie i  poprawność pracy wątroby, może być potrzebne wykonanie scyntygrafii. 

Dieta dla wątroby
Większość dolegliwości wątrobowych jest efektem nadmiernego obciążenia tego organu nieodpowiednią dietą. Warto o tym pamiętać przygotowując posiłki. Najkorzystniejsze dla prawidłowego funkcjonowania wątroby są lekkostrawne pokarmy: chude mięso i wędliny, ryby, surowe lub gotowane warzywa i owoce, lekkostrawne produkty zbożowe, odtłuszczony nabiał w postaci twarogu, mleka, kefiru, czy jogurtu naturalnego. Odbudowę wątroby wspomagają produkty bogate w witaminy C, E i z grupy B. Regenerację tego ważnego narządu można także wspomóc korzystając z dostępnych bez recepty preparatów z propolisu, z wyciągu z karczocha, nasion soi czy ostropestu plamistego.

fot. JupiterImages

Zobacz też inne ciekawe artykuły

Choroby, z powodu których Polacy umierają najczęściej

Jak wygląda 100 kalorii?

Problemom z erekcją można zapobiec

 

MP

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2009-12-06 07:09:46
~Leberr

pijcie zioła Alveo to wątrobe oczyszcza

2009-12-06 07:07:01
~Leberr

by coś leżało na wątrobie to trza ją mieć, ja swoją przepiłem dawno

2009-12-06 04:47:25
~olarytych

wątroba to rzeczywiście ważny organ bo jak choruje wątroba to choruje cały organizm

2009-12-06 04:22:52
~ppp

proszę o wyjaśnienie 2 rzeczy z artykulu ktore sie tu pojawily i ktore mnie intryguja: "problemy z ciśnieniem tętniczym" - o jaki mechanizm chodzi? problem z metabolizmem aldosteronu czy pochodzenia nerkowego czy jak? i tu od razu drugie pytanie "zapalenie kłębuszków nerkowych" - po prostu wymioniony rodzaj infekcji ? bo zespol watrobowo-nerkowy w przebiegu marskosci nie ma za duzo wspolnego z infekcja....chyba z gory dzieki

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.