wyszukanie zaawansowane

Galerie

10 zdrowych zamienników cukru

10 zdrowych zamienników cukru

123RF

1/10

Cukier zwiększa ryzyko otyłości, cukrzycy i chorób serca. Mocno zakwasza organizm, prowadzi do rozwoju próchnicy, uzależnia. Nazywany jest „białą śmiercią”. Czym można go zastąpić? Zapomnij o sztucznych słodzikach. Choć rzeczywiście nadają potrawom słodkiego smaku, zawarty w nich aspartam wciąż budzi gorące dyskusje na temat tego, czy jest szkodliwy. Zanim naukowcy dojdą w tej kwestii do porozumienia, my przedstawiamy 10 naturalnych i zdrowych zamienników cukru.

Syrop klonowy
Niezwykle popularny w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie (m.in. dlatego, że jest produkowany z drzew rosnących w północnej części Ameryki Północnej), coraz łatwiej dostępny i częściej stosowany jest również w Polsce. Ze względu na swój wyjątkowo słodki smak, może z powodzeniem pełnić rolę zamiennika cukru, tym bardziej, że jest mniej kaloryczny i zdecydowanie zdrowszy. W syropie klonowym, który pozyskuje się po odparowaniu wody z soku pobieranego z odpowiednich odmian klona (m.in. czerwonego i srebrzystego), nie ma konserwantów, są natomiast witaminy (B2, B5, B6, niacyna, biotyna, kwas foliowy), sole mineralne (wapnia, potasu, magnezu, manganu, fosforu) i kilkadziesiąt przeciwutleniaczy.

Tekst: Agnieszka Majewska, fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/10
2017-03-04 16:47:09
~EdyTa

Cześć, piszę pracę magisterską o wpływie spożycia substancji słodzących na zdrowie, jeśli macie klika minut to proszę o pomoc. Link: www. ebadania .pl/ e60a5beb3f524ed7 (trzeba usunąć spacje). Dziękuję wszystkim chętnym! :)

2016-03-06 16:05:21
~marczi

Od niedawna używam erytrytolu, to jedno z moich ulubionych odkryć! :) zaoszczędziłam dużo kalorii, jest doskonałym towarzyszem odchudzania. Cena to ok 48zł/kg, kupuję francuski z kukurydzy - Słodki Eryk.

2016-02-29 10:53:13
~Promka

Najlepszym zamiennikiem cukru jest erytrytol : 0 kcal w łyżeczce, odpowiedni dla diabetyków, pomaga w zachowaniu mineralizacji zębów, smakuje i wygląda jak cukier, kupując go należy jedynie zwrócić uwagę czy nie jest z Chin najlepszy jest Francuski

2016-02-08 23:02:10
~eko fan

Ksylitol to jest strzał w 10-tkę. Najtaniej można kupić w sklepach internetowych. Ja kupuję na http://www.ekojarzyna.pl/zdrowa-zyw nosc/929-ksylitol-250g-santini-finl andia.html

2014-04-28 08:27:59
~Anna

Czytam posty i widzę , że Pan Stefan napisał o aktywatorze wody Aqua Lyros Atara Golden . Moja chora koleżanka na raka ma to w domu od dwóch lat i jakoś nadal ŻYJE , a nie wstawała już z łóżka. Kiedy jestem u niej zawsze zabieram kilka butelek wody do siebie . Jestem sam i każde sto złotych to dla mnie wiązanie koniec z końcem ale bardzo chcę mieć taki aktywator w mieszkaniu aby móc kąpać się w wannie . Tak mało potrzeba aby być ZDROWYM w obecnym zatrutym świcie. Anna

2014-03-16 09:38:49
~Stefan

Oboje z żoną jesteśmy w średnim wieku , pomimo wielu kłopotów mamy wspaniały udany związek .Bóle migrenowe w okresie menopauzy żony ustąpiły całkowicie , jej zmysłowość i sprawność fizyczna przeszła moje najśmielsze oczekiwania . Aktywator wodyAqua Lyros Atara Golden to ZDROWIE i Uroda .Czytaj w necie wiedza zmienia nawyki i myślenie. Przeczytaj a zaczniesz myśleć i żyć inaczej .

2014-03-10 13:41:11
~kasia

Nie jest łatwo zdrowo się odżywiać, to wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dawniej zawsze miałam z tym problem. Nie mogła znaleźć odpowiedniej diety a od lat zmagałam się z moimi kg. Brak mi było motywacji. Aż wreszcie znajoma poleciła mi coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/gb eres). Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te zbędne kg, wiem tylko, że nie głodowałam i jadłam ulubione potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:)

2014-03-10 12:35:27
~kasia

Nie jest łatwo zdrowo się odżywiać, to wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dawniej zawsze miałam z tym problem. Nie mogła znaleźć odpowiedniej diety a od lat zmagałam się z moimi kg. Brak mi było motywacji. Aż wreszcie znajoma poleciła mi coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/gb eres). Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te zbędne kg, wiem tylko, że nie głodowałam i jadłam ulubione potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:)

2014-03-10 12:08:50
~olo

Słodzenie miodem, hmm bardzo ciekawe. Owszem osłodzić można, tylko z tymi witaminami i dobrodziejstwem miodu to przesadzają. Miód potraktowany powyżej 40 stopni traci swoje walory i witaminki. Pozdrawiam.

2014-03-10 11:35:10
~niesłodzę

Można zastąpić np tym http://www.jemy-naturalnie.pl/ pl/c/Substancje-slodzace%2C-miody/1 2

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.